Talerz kolekcjonerski ze śląskiej wytwórni Wałbrzych Stary Zdrój (niem. Waldenburg - Alt Wasser). Sygnatura na spodzie była stosowana w latach 1860-1870. Porcelana w odcieniu bieli ma pas złoconego floralnego fakturowania na brzegu kołnierza. Wrąb talerza pokryty jest delikatnym ząbkowaniem. Centralną część zdobi ręczna malatura kwiatowa. Stan dobry, niewielki ubytek na krawędzi talerza (widoczny od spodu). Wysokość 3 cm, średnica 23 cm.