Pejzaż olejny na płótnie sygnowany przez Williama Mellora (1851-1931), Anglia. Obraz przedstawia spokojną rzeczkę wijącą się między skalistymi wysokimi brzegami porośniętymi bujną roślinnością. W środkowej partii obrazu umieszczony został ptak brodzący w wodzie. Przyroda o kolorystyce charakterystycznej dla jesiennej pory roku. Stan dobry, niewielki ubytek farby, ślady konserwacji (na zdjęciach), w dwóch miejscach podklejone płótno. Całość umieszczona w złoconej ramie (122 x 101 cm), wymiary płótna w świetle ramy (90,5 x 69,5 cm).