Obraz przedstawiający pejzaż alpejski z młodym pasterzem w stroju bawarskim wykonany techniką olejną na płótnie, pochodzi z lat trzydziestych XX w. Sygnatura nieczytelna, znajduje się w prawym dolnym rogu. Na pierwszym planie złom skalny porośnięty trawą i kwiatami. W centrum znajduje się głaz, na którym siedzi chłopiec w stroju charakterystycznym dla miejscowości podalpejskich. Postać w zielonej czapce z piórkiem trzyma w ręku bat. W głębi oświetlone trawiaste zbocze. Na ostatnim planie szczyty górskie pogrążone w chmurach. Stan dobry, drobne zabrudzenia, krakelura. Wymiary ramy 80 x 91 cm, wymiary płótna w świetle ramy 68 x 78,5 cm.