Sekretera empire z I poł. XIX wieku. Mebel o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem mahoniowym.
Sekretera empire z I poł. XIX wieku. Mebel o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem mahoniowym. Sekretera dźwigana na czterech profilowanych nogach. W części dolnej mieszczą się trzy duże szuflady. Pośrodku mebla znajduje się cylindryczna klapa, kryjąca praktyczne szufladki (dwie zdobione mosiężnymi motywami antycznymi, niektóre intarsjowane, również w antyczne motywy). Niżej wysuwany blat imitujący front szuflad z dwiema zasuwami i ruchomym pulpitem wyłożonym materiałem skóropodobnym. Centralne drzwi nadstawy wklęsłe, kryjące szufladkę i dwie półeczki z wcięciami umożliwiającymi zawieszenie kieliszków, boczne drzwiczki wypukłe. Ślady po konserwacji: uzupełnienia forniru i kilka wstawek, ubytki okleiny w narożach centralnych drzwiczek (na zdjęciach), pęknięcie prawych drzwiczek w górnej partii mebla, rozeschnięte dno szuflady. Wysokość całkowita 239 cm, wysokość do blatu 80 cm, szerokość 126 cm, głębokość 69 cm. Wymiary wysuwanego blatu 110 x 53 cm.