LACHUR Maciej (1927 - 2008)
olej na płótnie
81 x 60 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. LACHUR".
Urodził się 7 maja 1927 roku. Zmarł w 2008 roku. Od 1952 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych, m.in. w Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, w Muzeum Okręgowym w Częstochowie, w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.