Dzbanek na czekoladę pochodzący z francuskiej wytwórni Sèvres, pochodzący z XVIII wieku. Porcelana w odcieniu bieli sygnowana na spodzie naczynia i na pokrywce. Uchwyt wykonany z kośći zdobionej żłobieniami. Zawias pokryty złoceniem. Dzbanek ma płaszcz i dzióbek pokryty pionowymi żłobieniami. Dekoracja w formie dzwoneczków i żółtych kwiatów na błękitnym tle. Dzbanek po konserwacji. Wysokość 16 cm, szerokość maksym. 12 cm.