PRIEBE Rudolf (1889-1956 Rudolfstadt)
Olej na płycie (45 x 60 cm) w ramie srebrzonej z epoki (53 x 68 cm). Sygnowany : "R. Priebe". Prawdopodobnie malowany ok. 1940 - 50 r.
Z tyłu na płycie ołówkiem odręczny tekst: "Nr. 550 - 64 - "Winter i. Siberien" - Prof. R . Priebe - russ".
Rudolf Priebe ( ur. 1889 r. w Schulakowie pod Kijowem , zm. w 1956 r. w Hamburgu ) , niemiecki marynista i portrecista oraz malarz widoków miejskich - studia malarskie rozpoczął w Szkole Sztuki we Wrocławiu u profesorów Arnolda Buscha i Eduarda Kaempffera . Następnie kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium u Ludwiga Hertericha . Mieszkał i tworzył w Hamburgu . Niekiedy mylony z innym malarzem niemieckim o nazwisku Otto Priebe ( ur. w Słupsku ) .
Obraz - jak zawsze u Priebego - malowany jest mocnymi , odważnymi pociągnięciami pędzla . Bogactwo faktury i ogromna dynamika w operowaniu pędzlem każą sytuować tę pracę w najlepszym okresie twórczości autora .
Niemiecki marynista i portrecista oraz malarz widoków miejskich - studia malarskie rozpoczął w Szkole Sztuki we Wrocławiu u profesorów Arnolda Buscha i Eduarda Kaempffera. Następnie kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium u Ludwiga Hertericha. Mieszkał i tworzył w Hamburgu. Niekiedy mylony z innym malarzem niemieckim o nazwisku Otto Priebe ( ur. w Słupsku ).