Pejzaż wykonany techniką olejną na płótnie. Obraz sygnowany w lewym dolnym rogu Oscar Törna (1842-1894). Obraz pochodzi z II połowy XIX wieku. Obraz utrzymany w ciemnej kolorystyce, właściwej dla zacienionego wzgórza porośniętego wysokimi drzewami. Po lewej stronie wąska ścieżka prowadzi pomiędzy trawami do wyjścia z lasu. Na ostatnim planie widać oświetlone wzgórze i błękit nieba. Stan dobry, drobna krakelura pod warstwą werniksu. Całość oprawiona w złoconą ramę (98 x 74 cm), wymiary płótna w świetle ramy (82 x 58,5 cm).