CUKIERÓWNA Aniela (1900 Warszawa - 1944 Warszawa)
„Góra trzech Krzyży w Kazimierzu”, 1933 r.
drzeworyt barwny/papier, 24,8 x 14,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: 'Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu 1933 Aniela Cukierówna"
na odwrociu nalepka z opisem z Instytutu Propagandy Sztuki
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt, papier; 25,5 x 33,5 cm (odbicie klocka),
28 x 32,5 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aniela Cukierówna (ołówkiem poniżej kompozycji),
napis autorski l. d.: 13/IX 42 (ołówkiem poniżej kompozycji).
Pejzaż miejski, [Krzemieniec - Domy bliźniacze], 1935
Drzeworyt
wym.: 240 x 315 mm
sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, dat. l.d.; grafika po konserwacji górnego marginesu (bez naruszenia samej kompozycji). Lit.: "Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą", Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kazimierz Dolny 2010, s. il. s. 65. (il. s. 31)
Góra Bony w Krzemieńcu, 1942 r.
drzeworyt/papier,
28 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Aniela Cukierówna`, datowany l. d.: `13/IX 42`
Drzeworyt; wym.: 240 x 315 mm; sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, dat. l.d
Drzeworyt barwny; wym.: 290 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, l.d.: Krzemieniec 1934. G. Bony. Bardzo rzadka.
drzeworyt
wym.: 240 x 315 mm
sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, l.d.: 1935.
Stare Miasto - Warszawa, 1931 r.
drzeworyt kolorowany akwarelą/papier, 30 x 23,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `1931 Aniela Cukierówna` oraz tytuł autorski