ANTO Maria (1937 Warszawa - 2007 Warszawa)
olej/płótno, 49 x 72 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Maria Anto 1991'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1991 | 981'
sygnowany i opisany na blejtramie na odwrociu: 'MARIA ANTO STAJNIA 50 x 75'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Le soir avec un teléphone II, 1975 r.
olej/płótno, 100 x 95 cm
sygnowany l.d.: 'Maria Anto'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'MARIA ANTO 1975 95X100 cm "LE SOIR AVEC UN TELEPHONE II''
opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1975 | 527'
olej, płótno, 135 x 160 cm
sygn. z tyłu na płótnie: Maria Anto 91 oraz nr 967 w okręgu, na blejtramie: MARIA ANTO 1991 „RESZEL” 135 X 160 cm
olej, płótno
81 x 130 cm
sygn. l.g.: Maria Anto 82
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: Maria Anto 1982
poniżej numer: 802 [w kółku ]
na górnej listwie krosna: „ANIOŁY POLSKIE II“ 80 x 130
olej, płótno, 90 × 130 cm
sygn. na odwrocie: Maria Anto 1983 oraz opisany na blejtramie: MARIA ANTO 1983 „BIAŁY PARK II” 90 × 130 (Z NR 442)
olej/płótno, 72 x 89,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Maria Anto 1971'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1971 | 478'
CZERWONY NIEDŹWIADEK I CZARNE PTAKI, 1989
olej, płótno
80,5 x 100,4 cm
sygn. p.d.: 1989 Maria Anto
na odwrocie na płótnie sygn.: Maria Anto 1989 | 942 [w kółku]
pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę
olej, płótno; 50,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: MARIA ANTO;
na odwrocie, na blejtram opisany: MARIA ANTO 91 "KROWA" 50x61 CCH/, na płótnie: Maria Anto 1991/ 986 (w okręgu).
"Śniadanie na trawie", 1973 r.
olej/płótno, 90 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'Maria Anto'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Maria Anto 73'
oraz sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'MARIA ANTO 1973
"ŚNIADANIE NA TRAWIE II" 90 X 130 | MARIA ANTO 1970 90 x130'
litografia barwna, papier, edycja: P.A.; 66 x 84 cm
opisany l.d.: "P.A., Mój pejzaż", sygnowany p.d.: "Maria Anto, 1973"
Le Portrait de la baignoire (Portret wanny), 1973 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany: p.d. 'Maria Anto 1973'
opisany na odwrociu, na płótnie: 'Maria Anto 1973 | 567' oraz na blejtramie: 'MARIA ANTO 80 x 100 "LE PORTRAIT DE LA BAIGNOIRE" '
MIELNO (PORTRET MULCI I MIŚKA - PANKRACEGO), 1987
olej, płótno
100,5 x 120 cm
sygn. pośrodku dolnej krawędzi: Maria Anto 1987
na odwr. na pł. sygn.: Maria Anto 1987 | 915 [w kółku]
Na górnym krośnie sygnatura i napis: MARIA ANTO 1987 "MIELNO" 100 x 120 (Portret Mulci i Miśka-Pankracego).
olej, płótno; 78 x 100 cm;
sygn. l. d.: Maria Anto;
na odwrocie, na blejtramie napis: MARIA ANTO 76 "TEN DOM" 78 X 100, na płótnie napis: Maria Anto 76 / 694.
olej, płótno
115 x 130 cm
sygn. przy prawej krawędzi u dołu kartki z wierszem w języku niemieckim: "MEINEM MENSCHEN" (-) MARIA ANTO | MCMXC
na odwrocie na płótnie sygn. l.g.: Maria Anto 1990 | 949. [w kółku]
olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany p.d.: Maria Anto
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Maria Anto| 67 | Madonna Wiosenna|153 | na górnej listwie krosna dane adresowe
olej/płótno, 73 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Maria Anto'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Maria Anto 2001', poniżej dedykacja; opisany na blejtramie: 'MARIA ANTO "SEN P. EDWARDA II" 73 x 50, 2001'
olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Maria Anto 1968'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1968 "PORTRET PARTYZANTA" | MARIA ANTO | Maria Anto 1968', na blejtramie opis: 'POLAND W-WA32. KARPIŃSKIEGO 12 130 x 90' oraz 'MARIA ANTO (Maria Antoszewska)', u dołu opis pracy z 1964 roku, na którą naklejone jest płótno z przedstawieniem z 1968 roku; na odwrociu nalepka ZPAP z danymi pracy
Zdążyć przed zmrokiem, 1979 r.
olej/płótno, 90 x 120 cm
opisany na odwrociu: 'MARIA ANTO 1979 "ADELAIDA" 90 X 120 | Maria Anto 1979 | "ZDĄŻYĆ PRZED | ZMROKIEM" | 751'
- kolekcja prywatna, Francja
Martwa natura jesienna, 1983 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'Maria Anto'
opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1983 "M.N.JESIENNA" | 844'
olej, płótno
89,5 x 119,2 cm
sygn. p.d. czerwoną farbą [od prawej do lewej]: 1990 Maria Anto
sygn. na odwrocie na płótnie: BF | Maria Anto 90 | 957 [w kółku]
na górnej listwie krosna napis autorski: MARIA ANTO 1990, 90 x 120 "REMONT BRAMY"