DROOCHSLOOT Cornelisz Joost (Utrecht 1586 – 1666 )
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639
obraz olejny na płótnie, dublowany;
94,5 x 139 cm;
sygnowany i datowany po lewej u dołu (pod siedzącym na ziemi mężczyzną w kapeluszu): JC (wiązane) Drooch Sloot. 1639
cena wywoławcza: Wykup abonament
Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 1644
obraz olejny na płótnie, dublaż woskowy; 102,5 x 152 cm;
sygnowany i datowany jasną farbą u dołu, na lewo od środka (na dnie beczki): Drooch / Sloot / 164(6 ?);
oryginalna inskrypcja ciemną farbą, nad półkoliście sklepionym wejściem do środkowego budynku po prawej stronie: Armen Huys (nid. Przytułek dla ubogich) (drugie słowo błędnie poprawiane na Loyys).
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639 r.
olej/płótno dublowane, 94,5 x 139 cm
OPINIE:
- opinia Hanny Benesz z 22.10.2014
Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 1644 r.
olej/płótno dublowane, 102,5 x 152 cm
sygnowany i datowany śr.d.: ‘Drooch Sloot 1644’
OPINIE:
94,5 x 139 cm;
Cena łączna na poz. 272 a i 272 b
Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 164(6 ?)
obraz olejny na płótnie, dublaż woskowy;
102,5 x 152 cm;
sygnowany i datowany jasną farbą u dołu, na lewo od środka (na dnie beczki): Drooch / Sloot / 164(6 ?); oryginalna inskrypcja ciemną farbą, nad półkoliście sklepionym wejściem do środkowego budynku po prawej stronie: Armen Huys (nid. Przytułek dla ubogich) (drugie słowo błędnie poprawiane na Loyys).
Cena łączna na poz. 272 a) i 272 b).
obraz olejny na płótnie, dublaż woskowy; 102,5 x 152 cm
sygnowany i datowany jasną farbą u dołu, na lewo od środka (na dnie beczki): Drooch / Sloot / 164(6 ?)
obraz olejny na płótnie, dublowany; 94,5 x 139 cm;
sygnowany i datowany po lewej u dołu (pod siedzącym na
ziemi mężczyzną w kapeluszu): JC (wiązane) Drooch Sloot. 1639
olej, deska dębowa, fazowana z czterech stron
34,5 x 50,2 cm;
sygnowana po środku " J... Droochsloot / 165..."
olej, deska dębowa, fazowana z czterech stron 34,5 x 50,2 cm
sygnowana po środku „ J... Droochsloot / 164...”
olej na płótnie,
51 x 73,5 cm
sygnowany i datowany na dole: "C.D. 1656"
obraz po konserwacji
olej na płótnie,
51 x 73,5 cm
obraz po konserwacji