CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ Halina (1929 Warszawa - 1990 Warszawa)
olej, papier, 40 x 57 cm,
sygn. i dat. p.d.: Chrostowska 85
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika własna/papier, 25,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany l.d.: 'Akt III'
technika własna/papier, 51 x 62,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Figura Niebieska XIV 13/15 M Chrostowska 78'
technika własna/papier, 35 x 48 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Chrostowska 80', opisany l.d.: 'Ptak biały II'
akwaforta/papier, 51 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Chrostowska 57', opisany l.d.: 'owoce 7/10'
technika własna/papier, 24,5 x 24,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Ptak I Chrostowska 81'
na odwrociu nalepki z domu aukcyjnego Rempex w Warszawie
akwaforta/papier, 51 x 65 cm
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Chrostowska 57' oraz opisany l.d.: 'jeździec 7/10'
Technika własna, papier; 56 x 51 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Figura czerwona XVI epreuve d’artiste Chrostowska 80
*droit de suite
akwaforta, papier; 24,5 x 34,8 cm (odcisk płyty),
33,8 x 42,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 52 (ołówkiem); tytuł l. d.: Pejzaż jesienny (ołówkiem).
technika mieszana/inny, 68 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Figura Żółta VII 4/16 Chrostowska 77'
Figura niebieska XVII, 1980 r.
technika własna/papier, 51 x 65 cm (zadruk)
opisany u dołu ołówkiem: 'Figura niebieska XVII Chrostowska 80'
- bezpośrednio ze spuścizny artysty
Statystki z cyklu Komedianci, 1961
81cm x 67 cm, akwaforta, akwatinta.
technika własna, na papierze czerpanym (z filigranem "Hahnemühle),
66 x 52 cm, na arkuszu
78 x 63 cm, sygnowana i datowana ołówkiem: p.d. "Chrostowska 82", l.d. tytuł pracy.
technika własna [na kartonie], 40 x 58 cm, sygnowana i datowana p.d. "Chrostowska 85". Na odwrocie, ręką artystki, tytuł (l.d.) i "Stwierdzam autentyczność/własność Jolanty Miller Wirskiej" (p.d.).
technika własna/papier, 66 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: Figura IV 1/1 Chrostowska 84'
sygnowany i datowany wśród przedstawienia l.d.: 'Chrostowska 84'
Figura niebieska XVIII, 1980 r.
tech. własna, papier, 52 x 67,5 cm, sygn. d.: Figura niebieska XVII 11/12 Chrostowska 80
Akwaforta, papier; 61,5 x 46,8 cm; stan 5/15
Sygnowany ołówkiem pod ryciną l.: Czerwony ptak I, śr.: 5/15, p.: Chrostowska 76
technika mieszana/papier, 60 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Figura czerwona XVI 3/12 Chrostowska 80'
linoryt podmalowany/odprysk, 49,6 x 44, 2 cm
sygn. oł. p.d.: Halina Chrostowska, oł. l. d. tytuł; odbitka 11/15
Halina Chrostowska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, KAW Warszawa, 2000, repr. str. 70
Technika własna, 1978; wym.: 680 x 575 mm;
sygn. oł. p. d.: Chrostowska 78; śr. d.: 7/14; l. d.: tyt. Artystka łączyła matryce metalowe z linorytniczymi i drzeworytniczymi. W 1968 wprowadziła do swych prac kolor, tworząc m.in. serię różnobarwnych "Figur". Grafiki Chrostowskiej łączyły związki z równoległymi nurtami malarstwa informel, w latach 70. z pop-artem. Uczestniczyła m. in. w I Biennale Młodych, Paryż 1959, II Międzynarodowym Biennale Grafiki, Tokio 1960 (gdzie uzyskała nagrodę Muzeum Ohara), VI Biennale Sztuki, Săo Paulo 1961, II Międzynarodowe Biennale Grafiki, Florencja 1970 (złoty medal).