GĘDŁEK Ludwik (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno naklejone na tekturę, 41 x 67 cm,
sygn. p.d.: L. Gędłek Wien
olej, płótno
32,2 x 63 cm
sygn. p.d.: L. Gędłek
na odwrocie napisy i pieczątki:
– na górnej listwie krosna napis ołówkiem: „Kosaken Feldwache“;
– na dolnej listwie krosna napis ołówkiem: Backmann | Rhenostr. 38.;
– okrągła pieczęć: […] | Hugo Pollak | DRESDEN;
– pieczątki odnoszące się do wymiarów krosna: 32 i 63
olej/deska, 15,5 x 22 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'L - Gedlek - Wien'
na odwrociu opisany ołówkiem kopiowym, papierowa nalepka z tytułem oraz nalepka Milwaukee Art Centre Collection
olej/deska, 15 x 22 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'L. Gedlek. Wien'
ROK 1812. POWRÓT WIELKIEJ ARMII SPOD MOSKWY
olej, płótno
42 x 68 cm
sygn. p.d.: L. Gędłek Wien
na odwrocie, u góry napis na płótnie: „Rückzug aus Moskau“ i. J. 1812.
Zaprzęg konny na wiejskiej drodze
olej/płótno, 37 x 58 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'L. Gędłek - Wien'
Koński targ na przedmieściach, 1881
olej, płótno, 60,5 x 121 cm
sygn. p.d.: L. Gędłek Wien 1881
olej, płótno, 63,5 x 106 cm
sygn. l.d.: Ludwik Gędłek Wien
olej, deska, 26 x 39,5 cm
sygn. p.d.: L/ Gędłek
olej, płótno 32 x 63 cm
sygn. p.d.: L.Gędłek
na odwrocie opis: Kosaken Feldlager
olej, płótno, 67 x 120 cm
sygn. p.d.: L.Gędłek. Wien. 1882
olej, płótno, 61 x 108 cm
sygn. l.d.: Lgędłek
PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna
olej, płótno, 67 x 120 cm
sygn. l.d.: L.Gedlek-Wien
REPRODUKOWANY:
Katalog Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Rempex, 25.03.2009, poz. 257.
Katalog Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Rempex, 19.11.2009, poz. 251.
olej, drewno, 37 x 58.5 cm
sygn. l.d.: L.Gędłek Wien
REPRODUKOWANY:
Katalog aukcji, Ölgemälde und Aquarelle des 19. Jahrhunderts Dorotheum, 11.12.2012.
olej, płótno, 58 x 101 cm
sygn. p.d.: Ludw. Gędłek. Wien