SIDOROWICZ Zygmunt (1846-1881)
olej/deska, 29 x 42 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sidorowicz 1878'
na odwrociu maszynopis z opinią dra Kazimierza Buczkowskiego oraz numery i ledwo widoczne pieczęcie
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, deska
20,8 x 37 cm
sygn. l.d.: Sidorowicz 1877
olej, płótno
26 x 40 cm
sygn. l.d.: Sidorowicz 1874
olej, deska, 39 x 29 cm
sygn. l.d.: Sidorowicz 1880
na odwrocie naklejki z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, w Lesznie, Muzeum
Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
olej, płótno (dublowane), 57 x 47 cm,
sygn. p. śr.: Sidorowicz / 1865.
olej, płótno, 50 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: Z. Sidorowicz / 1878
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
aukcja Domu Aukcyjnego Rempex, 23.03.2005, poz. 218
olej/płótno, 27 x 40 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sidorowicz 1879'
olej na desce, 18 x 28,5 cm, sygnowany i datowany p.d. "Sidorowicz 877", na odwrocie, na desce, resztki kartki wystawowej ze słabo czytelnym: "Lwów".
Obraz wymieniony w Słowniku Artystów..., t. X. Warszawa 2016.
STUDIUM PORTRETOWE DZIEWCZYNKI, 1866
ołówek,46,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany i datowany u dołu pośrodku "Sidorowicz /1866".
na passe-partout atramentem napis kolekcjonerski: "Zygmunt Sidorowicz /praca akademicka" i (pod sygnaturą) "własnoręczny podpis".
Olej, płótno; 127 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Z. Sidorowicz 1868
olej, deska 17,5 x 24 cm
sygn. l.d. Sidorowicz 1880
Estymacja: 30000-35000 PLN
NA WZGÓRZU, 1880
olej na tekturze, 29 x 44 cm,
sygnowany l.d. "Z. Sidorowicz 1880"
olej, płótno; 27 x 40 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Sidorowicz 1874
olej na desce mahoniowej fazowanej, 18 x 28,4 cm,
sygnowany p.d. "Sidorowicz 877",
na odwrocie ślady kartki wystawowej.
PEJZAŻ JESIENNY ZE STRUMIENIEM, 1874
olej na tekturze, 34 x 50 cm,
sygnowany p.d. [monogramem wiązanym] "SZ 874",
na odwrocie, na tekturze odręcznie "Zygmunt Sidorowicz 1874"
Portret kobiety z wiankiem jemioły we włosach, 1871
olej, płótno dublowane, 37 x 27 cm;
sygn l. d.: Sidorowicz / 1871
Pejzaż o zachodzie słońca, 1879 r.
olej/papier, 16,5 x 20 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Sidorowicz 1879`
Estymacja: 12 000 - 18 000
olej/tektura, 18,5 x 23 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Z. Sidorowicz | 1880`
ODWROCIE: papierowa naklejka ze składu przyborów malarskich w Wiedniu
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
olej/płótno dublowane,
41 x 66 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Z. Sidorowicz 876 (?)`
Estymacja: 30 000 - 40 000