1 zł
2 600 000 zł

SIDOROWICZ Zygmunt (1846-1881)

Pejzaż, 1878 r.

olej/deska, 29 x 42 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sidorowicz 1878'
na odwrociu maszynopis z opinią dra Kazimierza Buczkowskiego oraz numery i ledwo widoczne pieczęcie

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZATRY CYGAŃSKIE, 1877

olej, deska
20,8 x 37 cm
sygn. l.d.: Sidorowicz 1877

PEJZAŻ Z RZEKĄ, 1874

olej, płótno
26 x 40 cm
sygn. l.d.: Sidorowicz 1874

PEJZAŻ Z CHATAMI

olej, płótno 22,5 x 44 cm
l.d.: nieczytelny napis

NAD ROZLEWISKIEM, 1880

olej, deska, 39 x 29 cm
sygn. l.d.: Sidorowicz 1880
na odwrocie naklejki z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, w Lesznie, Muzeum
Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Portret młodej kobiety, 1865

olej, płótno (dublowane), 57 x 47 cm,
sygn. p. śr.: Sidorowicz / 1865.

O zachodzie, 1878

olej, płótno, 50 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: Z. Sidorowicz / 1878

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
aukcja Domu Aukcyjnego Rempex, 23.03.2005, poz. 218

Pejzaż z postaciami, 1879 r.

olej/płótno, 27 x 40 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sidorowicz 1879'

NA PASTWISKU, 1877

olej na desce, 18 x 28,5 cm, sygnowany i datowany p.d. "Sidorowicz 877", na odwrocie, na desce, resztki kartki wystawowej ze słabo czytelnym: "Lwów".
Obraz wymieniony w Słowniku Artystów..., t. X. Warszawa 2016.

STUDIUM PORTRETOWE DZIEWCZYNKI, 1866

ołówek,46,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany i datowany u dołu pośrodku "Sidorowicz /1866".
na passe-partout atramentem napis kolekcjonerski: "Zygmunt Sidorowicz /praca akademicka" i (pod sygnaturą) "własnoręczny podpis".

MATKA BOSKA POD KRZYŻEM, 1868

Olej, płótno; 127 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Z. Sidorowicz 1868

Pejzaż z wozem, 1880

olej, deska 17,5 x 24 cm
sygn. l.d. Sidorowicz 1880

Estymacja: 30000-35000 PLN

PEJZAŻ z RUINAMI ZAMKU

NA WZGÓRZU, 1880
olej na tekturze, 29 x 44 cm,
sygnowany l.d. "Z. Sidorowicz 1880"

Pejzaż, 1874

olej, płótno; 27 x 40 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Sidorowicz 1874

NA PASTWISKU, 1877

olej na desce mahoniowej fazowanej, 18 x 28,4 cm,
sygnowany p.d. "Sidorowicz 877",
na odwrocie ślady kartki wystawowej.

PEJZAŻ JESIENNY ZE STRUMIENIEM, 1874

olej na tekturze, 34 x 50 cm,
sygnowany p.d. [monogramem wiązanym] "SZ 874",
na odwrocie, na tekturze odręcznie "Zygmunt Sidorowicz 1874"

Portret kobiety z wiankiem jemioły we włosach, 1871

olej, płótno dublowane, 37 x 27 cm;
sygn l. d.: Sidorowicz / 1871

Pejzaż o zachodzie słońca, 1879 r.

olej/papier, 16,5 x 20 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Sidorowicz 1879`

Estymacja: 12 000 - 18 000

Nad wodą, 1880 r.

olej/tektura, 18,5 x 23 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Z. Sidorowicz | 1880`
ODWROCIE: papierowa naklejka ze składu przyborów malarskich w Wiedniu

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

O ZMIERZCHU, 1876 R.

olej/płótno dublowane,
41 x 66 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Z. Sidorowicz 876 (?)`

Estymacja: 30 000 - 40 000

liczba obiektów: 33