ORDA Napoleon (1807-1883)
KOŚCIÓŁ BOŻOGROBCÓW W MIECHOWIE
Litografia, papier; 20 x 29 cm
Dolny opis odcięty i naklejony na odwrocie
cena wywoławcza: Wykup abonament
ORDA Napoleon (1807-1883)
RUINY ZAMKU W KAZIMIERZU DOLNYM
ORDA Napoleon (1807-1883)
ORDA Napoleon (1807-1883)
ORDA Napoleon (1807-1883)
Litografia, papier; 198 x 283 mm (zadruk)
Sygnowany z płyty pod ryciną: Rys. z natury Napoleon Orda Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie
ORDA Napoleon (1807-1883)
Albumy Widoków Historycznych Polski Poświęcony Rodakom. Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę; 26 poszytów,
po 10 szt w każdym poszycie; reprint z litografii, na papierze, format każdej planszy 31,5 x 45 cm;
ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia/papier, 19,5 x 26,5 cm
opis topograficzny u dołu: 'Rys. z natury Napoleon Orda | Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie'
ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia/papier, 29 x 36 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan: pełna plansza, uszkodzony górny margines. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.
ORDA Napoleon (1807-1883)
Korzec (Gubernia Wołyńska), 1880
Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan: dobry, nieznacznie przycięta plansza. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.
ORDA Napoleon (1807-1883)
Ostróg (Gubernia Wołyńska), 1880
Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan: pełna plansza, uszkodzone marginesy. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A.Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.
ORDA Napoleon (1807-1883)
Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan dobry. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959; I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.
ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia, papier, 25,5 x 32 cm, sygn. pod płytą l.d.:"Rys: z natury Napoleon Orda.", p.d.: "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie."
ORDA Napoleon (1807-1883)
Św. Krzyż (Łysa Góra) / Gubernia Radomska, 1882-1883
litografia, 19,1 x 28,5 cm, arkusz: 31,6 x 45,1cm, sygn. pod płytą l.d.:"Rys: z natury Napoleon Orda.", p.d.: "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie."
ORDA Napoleon (1807-1883)
Smolhow (Gubernia Mińska), 1873-1883 r.
litografia/papier, 25 x 31 cm (zadruk)
sygnowany pod kompozycją l.d.: 'Rys. z natury Napoleon Orda.', opisany p.d.: 'Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie'
ORDA Napoleon (1807-1883)
Dowspuda (Gubernia Suwalska), 1882-1883 r.
litografia/papier, 18,8 x 28,5 cm (zadruk)
ORDA Napoleon (1807-1883)
Litografia, 19,5 x 28,5 cm,
rys. Napoleon Orda, lit. M. Fajansa w Warszawie
ORDA Napoleon (1807-1883)
Odrzykoń niedaleko rzeki Wisłoki
Litografia, 20 x 29 cm,
ORDA Napoleon (1807-1883)
Litografia, 19,5 x 28,5 cm,
ORDA Napoleon (1807-1883)
Litografia, 20 x 28,5 cm,