Litografia, papier; 20 x 29 cm Dolny opis odcięty i naklejony na odwrocie
Rysownik, malarz, pianista i kompozytor. Za udział w powstaniu listopadowym został odznaczony Złotem Krzyżem Virtuti Militari. W 1833 roku zmuszony do emigracji zamieszkał w Paryżu. Na emigracji zaprzyjaźnił się z Fryderykiem Chopinem, u którego (jak również u Franciszka Liszta) uczył się gry na fortepianie. U Pierre`a Girarda pobierał lekcje rysunku. Brał aktywny udział w życiu Wielkiej Emigracji. Po ogłoszeniu w 1856 amnestii przez cara, powrócił do ojczyzny. W 1862 roku zamieszkał w Wierzchowni na Ukrainie jako guwerner w domu generała Adama Rzewuskiego, gdzie rozwinęła się jego pasja do rysowania polskich Kresów. Najbardziej znanym jego dziełem jest "Album widoków historycznych Polski". Za jego życia ukazało się osiem serii rysunków i akwarel w ramach albumu zatytułowanego Album widoków historycznych Polski poświęcony Rodakom. Zawierały one 260 litografowanych rysunków i akwarel. Rysunki na kamień litograficzny przeniósł Alojzy Misierowicz (Misyrowicz), zaś odbitki wykonane zostały w pracowni litograficznej Maksymiliana Fajansa.
ORDA Napoleon
Rysownik, malarz, muzyk. Studiował na Uniwersytecie Wileńskim nauki matematyczno-przyrodnicze. Brał udział w Powstaniu Listopadowym /strzelec 4 Pułku w Królestwie/. Po powstaniu we Włoszech i od 1833 w Paryżu. Studia malarskie u pejzażysty Pierre`a Girarda oraz muzyczne u F. Chopina. Często podróżował po Europie. W 1856 wrócił do Polski i osiadł w rodzinnych Worocewiczach. W czasie licznych wędrówek po kraju wykonał ponad 1000 rysunków z natury. W 1873 podjął monumentalne dzieło wydania własnym sumptem "Albumu widoków historycznych Polski" W litografii opublikowano część tych zamierzeń - 260 widoków. Na kamieniu rysował je Alojzy Misierowicz. Wydane zostały w 8 seriach w Zakładzie Litograficznym M. Fajansa w Warszawie. Pozostałe rysunki nie zostały wydane z braku funduszy i ingerencji cenzury rosyjskiej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl