DOWGIAŁŁO Zbigniew Maciej (ur. 1961)
olej/płótno, 72 x 87 cm (wymiary oprawy)
sygnowany p.d.: 'Z M Dowgiałło'
cena wywoławcza: Wykup abonament
grafika komputerowa, 90 x 120 cm, praca oprawiona
olej, płótno; 137 x 160 cm; sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
sygn. i dat. na odwrocie: 1981/ Z. M. DOWGIAŁŁO.
olej, płótno; 199 x 160 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. Dowgiałło / 1986.
olej, płótno; 115 x 115 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. DOWGIAŁŁO/1981.
olej, płótno; 137 x 160 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
Project of New Architecture z cyklu New Buildings (1989)
sygn. dat. p.d.
ołówek, papier, collage
45x59.5 cm (w świetle passe-partout)
Bez tytułu z cyklu New Buildings
sygn. p.d.
ołówek, papier
Fruwający Picasso w trakcie latania, 1986-1995
akryl, olej, płótno; 150 x 180 cm;
sygn. i dat p. d.: 1986-95 Dowgiałło;
na odwrocie opis autorski: Fruwający Picasso w trakcie latania / Z. Dowgiałło 1986-1995.
olej, płótno; 199 x 160 cm;
Praca eksponowana:
-) na wystawie indywidualnej: Zbigniew Dowgiałło. Pokaz obrazów, Pawilon SARP,
Warszawa, 1986;
-) na wystawach zbiorowych: Co słychać ?, dawne Zakłady Norblina, Warszawa, 1987; Na obraz i podobieństwo. Nowa ekspresja religijna, d. Zakłady Norblina, Warszawa, 1989; Republika bananowa. Ekspresja lat 80., Zamek Książ, BWA Wałbrzych (I-III) 2008, Muzeum Narodowe, Szczecin (VI-VIII) 2008, Galeria Wozownia, Toruń (IX-X) 2008, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (X-XI) 2008, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk (XII 2008 - I 2009); Republika bananowa - Ekspresja lat 80., Muzeum Narodowe Sztuki Współczesnej, Bukareszt, Rumunia 2009; Nowa Ekspresja, Olsztyn BWA, Galeria Wilson Katowice, 2009; Pokolenie 80 - Niezależna twórczość młodych 1980-89, Muzeum Narodowe
w Krakowie, 2010.
Upadek do piekła według Rubensa, 1986
olej, płótno; 200 x 130 cm;
(...) Dowgiałło
Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu:
- Z. Maciej Dowgiałło i Wojciech Tracewski Pokaz obrazów, Pawilon SARP Warszawa 20 grudnia 1986.
- To było tak... Kolekcja Barbary i Andrzeja Bonarskich, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Pałac - Królikarnia, kurator Radosław Mleczko, 22.03 - 20.04.2002, katalog wystawy, red. Maryla Sitkowska, Warszawa 2002, s. 19
Świecące Miasto (Miasto XI), 1987
olej/płótno, 130 x 100 cm
sygn. p.d.: 1987 Zb. Dowgiałło
wystawiany: I Wystawa Pierwszej Ewolucyjnej Akademii Sztuki Ogólnoświatowej, Galeria Promocyjna, Warszawa, 1987
flamaster, tusz/papier, 21 x 30 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'DWG 85', opisany śr.d.: 'WKURWIONY PICASSO'
grafika komputerowa
69 x 98 cm
olej/płótno
50x65 cm