CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Portret młodego mężczyzny, 1940/1943
olej, płótno,
95 x 70 cm,
sygnowany l.d.: "Tytus | Czyżewski"
cena wywoławcza: Wykup abonament
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Pejzaż z Cagnes, lata 20. XX w.
olej, płótno, 54 x 65,5 cm
sygn. l.d.: Tytus Czyżewski
p.d.: Cagnes
sygn. na odwrocie: Tytus Czyżewski
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Widok na klasztor Norbertanek w Krakowie, 1936
olej, płótno naklejone na tekturę, 33,5 x 41 cm
sygn. l.d.: Tytus. Czyżewski 36.
Na odwrocie nalepka DA Desa Unicum, aukcja 154, 28. 02. 2008.
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
akwarela na papierze, 46 x 33 cm,
sygnowana l.d. "Tytus /Czyżewski".
Minimalne uszkodzenie: brak lewego dolnego narożnika.
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
akwarela, papier; 22,7 x 14,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: T. Czyżewski 27
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Martwa natura z kwiatami i jabłkami na stole
olej/płótno, 65 x 76 cm
sygnowany l.d.: 'Tytus | Czyżewski'
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
MIASTECZKO z KOŚCIOŁEM, 2. poł. lat 30.
olej na płótnie, 40 x 48 cm,
sygnowany l.d. "Tytus Czyżewski".
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
olej/płótno, 82 x 61 cm
sygnowany l.g.: `Tytus Czyżewski`
Tytus Czyżewski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1974
Kolekcja Karola Tchorka (1904 - 1985, rzeźbiarz, właściciel Salonu Sztuki w powojennej Warszawie)
Tytus Czyżewski, Muzeum Narodowe Poznań 1974, katalog wystawy, pozycja nr 44
Estymacja 150 000 - 180 000 zł
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 49,5 x 67 cm,
sygnowany l.d. "Tytus Czyżewski", na odwrocie na ramie napis ołówkiem "Czyżewski Orcel"
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Martwa natura z kwiatami, 1919
Olej, płótno; 47 x 60 cm
Sygn. p.g. Tyt. Czyżewski/ 1919
Estymacja: 25.000 - 35.000 zł
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Olej, płótno; 63 x 54 cm
Sygn. l.d. Tytus/ Czyżewski
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Akwarela, papier;
46,5 x 34,5 w świetle passe-partout
Sygn. p.d. Tytus Czyżewski/ 1937
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Olej, płótno;
47 x 60 cm
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
Portret Marii Chmurkowskiej, 1931-1939
Olej, płótno; 81 x 65 cm
Sygn. l.d. Drogiej Pani Marysi/ Tytus Czyżewski
Na odwrocie napisy: Wł. M.Chmurkowska, lata 30-te XX w.
Reprodukowany: A. Osęka, O malarstwie Tytusa Czyżewskiego, (w:) "Przegląd Artystyczny", nr 4, X-XI-XII 1956, ss. 11-26, s. 17
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)