1 zł
2 600 000 zł

JAKIMCZUK Aleksander (Korzec na Wołyniu 1899 -1970)

SKLEPIKI, przed 1928

olej, płótno naklejone na tekturę
36,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: AJak...
Na odwrocie napis ołówkiem: 262.
Ponadto trzy nalepki:
- 1. odręczna: Aleksander Jakimczuk | "Sklepiki" | /.../;
- 2. fragment nalepki wystawy w TZSP w Warszawie w 1928 (druk, atrament, stempel) o treści: Autor Jakimczuk Alek ... | "Sklepiki" Rodzaj dzieła ol. | 1500 Data [24] WRZES.1928;
- 3. nalepka zakładu ramiarskiego Emila Rucza w Warszawie przy ul. Widok 22.

cena wywoławcza: Wykup abonament

SKLEPIKI, przed 1928

36,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: AJak.
Trzy nalepki: -1. rękopiśmienna z napisem: Aleksander Jakimczuk | "Sklepiki" | /.../; - 2. fragment nalepki wystawy w TZSP w Warszawie w 1928 (druk, atrament, stempel) o treści: Autor Jakimczuk Alek... | "Sklepiki" Rodzaj dzieła ol. | 1500 Data [24] WRZES.1928;

Obraz wymieniony w katalogu:
- Przewodnik Nr 37 po wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, /.../ Wystawa ogólna /.../, październik 1928, Warszawa 1928, s. 26, nr kat. 279 [Sklepiki, ol.].

Dworek w Borsukach, ok. 1937

olej, płótno naklejone na tekturę,
36 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Al. Jakim
na odwrocie nalepki wystawowe z danymi o obrazie: z numerem 47206 [zachowana fragmentarycznie]; z Towarzystwa Przyjaciół
Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 (nr 1848/73); dwie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z 1938 (nr 371);
z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie ze stycznia 1938 (nr 105); z notatką autorską (?) dotyczącą wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych styczeń - luty 1939 r.; oraz nalepka z zakładu ramiarskiego Emil Rucz, Warszawa, ul. Widok 22, telefon: 2 18-10

Dworek w Borsukach, ok. 1937

sygn. l. d.: Al. Jakim

DRZEWA W POLU

Akwarela, papier;
25,5 x 34 cm
Sygnowany p.d.: AJakimczuk

Dworek w Borsukach, ok. 1937 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 36 x 41 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `Al. Jakim`
na odwrocie naklejki: 1) (zachowana fragmentarycznie): `47206 Autor Jakimczuk Aleksander | (...)`; 2) `Aleksander Jakimczuk | Wystawa styczeń - luty 1939 r. TZSP | "Dworek w Borsukach" | Olej | Format 36 x 41 cm. | Cena zł`; 3) Autor Aleksander Jakimczuk

Pejzaż zimowy

akwarela, papier, 46,5 x 57 cm (w św. oprawy.);
sygn. l.d.: Al. Jaki. (ołówkiem);
Na odwrocie nalepki wystawowe: TPSP w Kr. z 1938 r. z nr 403 i tytułem: Poczajów - Wołyński / Łasiatyn

Narew II

akwarela, papier, 24 x 39cm
sygn. l.d.: A. Jakim.
na odwrocie dwie drukowane naklejki, wypełnione atramentem oraz naklejka warszawskiej pracowni ram i passe-partout Emila Rucza

Narew I

akwarela, papier, 30,5 x 34,5 cm
sygn. l.d.: A. Jakim.

Pejzaż zimowy

Pejzaż zimowy

Pejzaż zimowy

Pejzaż zimowy

Zdobycz, 1937 r.

akwarela/papier, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Al.. Jakimczuk 1937`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka: 1937 | Aleksander Jakimczuk | Zdobycz |akwarela 73 x 102 cm | Cena 500 zł Podpis artysty`

MYŚLIWY, 1939

olej na tekturze, 35 x 27 cm
sygnowany p. d. "Al. Jak."
Na odwrocie kartka z wystawy w "Zachęcie" I/II. 1939.

Kopanie kartofli

olej, płótno dublowane
100 x 75 cm

liczba obiektów: 16