olej/płótno naklejone na tekturę, 36 x 41 cm (w świetle passe - partout) sygnowany l. d.: `Al. Jakim` na odwrocie naklejki: 1) (zachowana fragmentarycznie): `47206 Autor Jakimczuk Aleksander | (...)`; 2) `Aleksander Jakimczuk | Wystawa styczeń - luty 1939 r. TZSP | "Dworek w Borsukach" | Olej | Format 36 x 41 cm. | Cena zł`; 3) Autor Aleksander Jakimczuk
TYTUŁ DZIEŁA Dworek w Borsukach | RODZAJ DZIEŁA olej CENA | Podpis autora Al. Jakim`; 4) TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | R. 1938. Styczeń Nr. 105 | Autor Jakimczuk Aleksander | Adres Poczajów - Wołyński | Dzieło Dworek w Borsukach | Wykonanie ol Cena`; 5) TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | R. 1937. Nr. 1848 /73/ | Autor Jakimczuk Aleksander | Adres Poczajów Wołyński | Dzieło Dworek w Borsukach | Wykonanie ol Cena`; 6) TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH WE Lwowie | Nr. ew. 371 R. 1938 | Autor Aleksander Jakimczuk | Tytuł dzieła Dworek w Borsukach | Rodzaj i technika: olejny | Cena | Podpis`; 7) EMIL RUCZ | WARSZAWA, WIDOK 22, TELEFON 2 18 - 10 | OPRAWA OBRAZÓW | NAKL. PLANÓW, MAP | RAMKI DO FOTOGRAFJI` Malarz wystawiający w warszawskiej Zachęcie oraz w Salonie Garlińskiego w latach 1932-39, sporadycznie także w Krakowie i we Lwowie, kilkakrotnie nagradzany. W 1926 r. odbyła się wystawa indywidualna artysty w Łucku. Mieszkał i pracował w Poczajowie na Wołyniu. Malował sceny rodzajowe, sceny z polowań oraz pejzaże. Wiktor Podoski tak pisał o obrazach artysty pokazanych na wystawie, która odbyła się 1932 r. w Salonie Garlińskiego: (artysta odtwarzał) `życie swego najbliższego otoczenia przy pracy codziennej. Charakter ich jest zdecydowanie realistyczny, a technika i ujęcie niewiele mają związku ze zdobyczami malarstwa doby ostatniej`
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl