CHWISTEK Leon (1884-1944)
pióro, tusz, papier, 34 x 20 cm
na odwrocie naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła Studium aktu / Rodzaj dzieła pióro, tusz, pap. Cena / Podpis autora / wł. pryw.
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHWISTEK Leon (1884-1944)
akwarela, ołówek, papier, 16 x 21 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwrocie: Śniadanie Rysował Leon Chwistek 1921, na odwrocie nalepka wystawowa TPSP Kraków z opisem pracy
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Dwustronna praca - Portret Tytusa Czyżewskiego oraz szkic projektu hotelu w Zakopanem, lata 20.
akwarela, ołówek, papier,
34 x 21 cm
CHWISTEK Leon (1884-1944)
olej, płótno, 97 x 150 cm
sygn. p.d.: Leon Chwistek
na odwrocie nalepka Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy
CHWISTEK Leon (1884-1944)
rysunek dwustronny
tusz, papier
22 x 27,5 cm (awers: w świetle passe-partout)
21,8 x 27,8 cm (rewers: w świetle passe-partout)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
atrament, pióro, papier
19,3 x 33 cm (w świetle passe-partout)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
ołówek, papier, 19 x 24 cm w świetle passe-partout, niesyg., na odwrocie potwierdzenie atentyczności przez Alinę Chwistek
CHWISTEK Leon (1884-1944)
ołówek/papier, 19 x 9 cm (w świetle passe-partout)
opisany odręcznym pismem: 'Rysunek Leona Chwistka | podarowany Zofii Sztaudyngerowej przez Alinę Chwistek Dawidowcz'
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Projekt scenografii - praca dwustronna
tusz/papier, 22,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Henryk Balka dyrygent Teatru Lwowskiego - szkic
na odwrocie zarys do portretu H. Balki
olej, sklejka; 62,5 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: L Chwistek [czarną farbą, częściowo czytelny]; dedykacja l. d.: Henrykowi Balkowi;
na odwrocie wtórny opis obrazu.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
sygn. p. d.: L Chwistek [czarną farbą, częściowo czytelny];
dedykacja l. d.: Henrykowi Balkowi;
CHWISTEK Leon (1884-1944)
akwarela, papier, 30 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leon Chwistek / 1925.
Inne ujęcie tematu wcześniejszej kompozycji z 1919 roku znajdującej się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
Lit.: K. Estreicher, Leon Chwistek. Biografia artysty (1884-1944), Kraków 1971, s. 164 i n. - tu o historii powstania kompozycji Szermierka o szkicach do obrazu i wersjach akwarelowych.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
piórko, tusz, papier; 21 x 17 cm;
Na odwrocie wzory matematyczno - logiczne
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Na maneżu (Maneż artylerii konnej), 1915
Piórko, sangwina, papier; wym.: 21 x 27,8 cm; nie sygn.; opis autorski na odwrocie; tamże informacja o proweniencji (własność córki artysty).
CHWISTEK Leon (1884-1944)
ołówek/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 8 000 - 12 000
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Piórko, papier; wym.: 20,8 x 16,8 cm; nie sygn. Rysunek ze zbiorów rodziny artysty (potwierdzenie autentyczności przez wnuczkę artysty).
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Piórko, sangwina, papier; wym.: 21 x 27,8 cm; nie sygn.; opis autorski na odwrocie; tamże informacja o proweniencji (własność córki artysty). Lit.: W. Wyganowska, "Sztuka legionów polskich 1914-1918", s. 136, il. 6.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
ołówek/papier, 19 x 24 cm
(w świetle passe-partout)
ODWROCIE:
opisany odręcznym pismem: `Rysunek Leona Chwistka | podarowany Zofii Sztandyngerowej przez Alinę Chwistek Dawidowcz`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Portret Kazimierza Władysława Kumanieckiego, 1927 r.
olej/karton, 73 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `L. CHWISTEK`