MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Karola Potkańskiego, 1900 r.
olej, płótno, 63 × 56 cm
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski 1900
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier, 13 x 20 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Wachlarz z miniaturą Tańce, 1891 r.
wachlarz, drewno, miniatura malowana farbami olejnymi, długość 28 cm, rozpiętość: 46 cm
sygn. i dat.: J. Malczewski/1891
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ZACZYTANA. PORTRET JULII, CÓRKI ARTYSTY, ok. 1905
olej, deska
35 x 26,6 cm
sygn. p.d.: JMalczewski
– na odwrocie notatka ołówkiem dot. szczegółów zamówionej oprawy;
– na górnej listwie ramy dwie nalepki wystawowe:
– Jacek Malczewski (1854-1929) | Portret Julii, ok. 1905 | MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W RADOMIU | Wystawa: Jacek i Rafał Malczewscy | 25.03.2011 – 4.09.2011
– Wystawa | Jacek & Rafał Malczewscy | Muzeum Okręgowe w Sandomierzu | 17 marca – 31 lipca 2012
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SZKIC DO ŚRODKOWEJ CZĘŚCI TRYPTYKU „MOJE ŻYCIE“, 1911-1912
olej, deska
12 x 29,8 cm
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: J Malczewski
napisy na odwrocie:
– pośrodku zielonym tuszem: SZKIC | J. MALCZEWSKIEGO;
– po prawej ołówkiem: No | [...]/38
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portert siostry artysty Heleny Karczewskiej, 1882 r.
olej/tektura, 40 x 32 cm
sygnowany u dołu: 'J. Malczewski'
opisany piórem na odwrociu: 'Portret siostry Heleny Karczewskiej' oraz 'Jacek Malczewski | 1882.'
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płyta, 86,5 x 120 cm
sygnowany u góry: 'JMalczewski'
na odwrociu nalepka wystawowa Muzeum Narodowego w Poznaniu
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Bronisława Malczewska - siostra artysty - w ogrodzie w Lusławicach
akwarela, karton; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski (ołówkiem).
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka , 66 x 55,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: J. Malczewski, na odwrocie papierowa nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Studium postaci – kat i ofiara, ok. 1875
ołówek, papier; 19 x 21 cm;
Okrągła pieczęć l. d.: „ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ” oraz numer 436
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic wiejskiej kobiety na tle pejzażu, ok.1890
ołówek; papier: 22,5 x 15,5 cm;
na odwrocie pieczęć: „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz numer 72
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic kobiety w sukni siedzącej na krześle
ołówek, papier; 10,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka; 99,5 x 53 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 35 × 24,5 cm
sygn. p. d.: JMalczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 49 × 28,5 cm
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, papier; 36,8 x 53 cm;
na odwrocie pieczątka: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ z numerem powyżej: 367.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice wiejskiego wozu z koniem, 19.III.1896?
kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
Na odwrocie: szkice drzew bezlistnych
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej, płótno, 81,8 x 56,5 cm,
sygnowany l.g. [18]96 JMalczewski