WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
AKT STOJĄCEJ NA NIEBIESKIM TLE
Akwarela, papier; 30 x 21,9 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 001045
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, papier; 30 x 23,5 cm
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY,
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 001700
AKT SIEDZĄCEJ - SZMARAGDOWY, ok. 1925 r.
Akwarela, papier; 31,5 x 24,2 cm
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 051584; napis ołówkiem: ok. 1925
Olej, płótno naklejone na tekturę; 69,2 x 43,4 cm
Sygnowany brunatnym olejem p.d.: WW | 1902
Na odwrocie tektury pieczęć z numerem: 0128; poniżej słabowidoczne faksymile podpisu Weissa; czarnym pisakiem cyfra: 4; przyklejona karteczka z napisem: Rz 3.
Olej, płótno; 72 x 56,8 cm
Na odwrocie pieczęć z numerem: 0749; poniżej faksymile podpisu Weissa i cyfra 2 oraz napis: MNK
MODELKA STOJĄCA PRZY KOTARZE, 1935 r.
Sangwina, papier żeberkowy; 43,6 x 25 w świetle passe-partout
Sygnowany sangwiną p. d.: WW
Na odwrocie nalepka wystawowa:
32567 Autor Weiss Wojciech |
Tytuł Rysunek II wykonanie rys. |
Cena ... Wł. Data 1 KW 1935
PORTRET KOBIETY W SZAFIROWEJ SUKNI, 1945
olej na płótnie, 71 x 55 cm, sygnowany p. d. wiązane "WW/45".
na odwrocie orzeczenie o autentyczności obrazu, wydane przez
biegłego sądowego Leszka Ludwikowskiego 20. 05. 1985 r.
AKT NA PLAŻY Z ŁODZIĄ RYBACKĄ W TLE
olej na płótnie, 45,2x32cm
sygnowany p.d. "WWeiss", na odwrocie płótna tuszem "16"
olej , płótno 65 x 99, 5 cm; sygnowany u dołu z lewej : WWeiss [ wiązane ]
olej, płótno
49,5 x 60,5 cm
olej, płótno
81,2 x 66,8 cm
olej na płótnie, 100,5 x 70,5 cm, sygnowany po prawej "WW" (słabo czytelnie)
olej, płótno, 71 x 57 cm. Na odwrocie fascimile sygnatury
artysty WW oraz numer ze spuścizny po nim 0277
olej, płótno, 63,5 x 47 cm, sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie z 1918 r.
Z KĄPIELI - [AKT NARZUCAJĄCEJ MATERIAŁNA RAMIONA]
Ołówek, papier; 30,1 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1) owalna pieczęć z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY",
w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "004121"
Czarna kredka i sangwina, papier; 21,5 x 30,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WWeiss
Na plecach oprawy etykieta z wystawy pisana ręcznie, wiśniowym tuszem: W słońcu | /po roku 1945/, kat. 194
AKT VI - [AKT CZYTAJĄCEJ GAZETĘ], ok. 1930 r.
Tusz, ołówek, papier; 30,1 x 21,2 cm
Niesygnowany
Na plecach oprawy etykieta z wystawy pisana ręcznie,
wiśniowym tuszem:
Akt VI /ok. r. 1930/, kat. 192.
Ołówek, papier żeberkowy z filigranem; 30,3 x 21,9 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie napis ołówkiem "3".
Sangwina, papier żeberkowy; 46,5 x 20,6 cm w świetle passe-partout
sygnowany sangwiną l. d.: WW
Na odwrocie nalepka: "32566" Autor Weiss W. | Tytuł Rysunek I
wykonanie rys. | Cena... Wł.... Data "1 KW. 19 (25)"