WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Olej, płótno; 47 x 66 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: W Weiss
Na odwrocie (na krośnie) prostokątna pieczęć: "ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW"
cena wywoławcza: Wykup abonament
RENIA NA ŁAWCE Z TEŚCIOWĄ [ŻONA ARTYSTY], 1912 r.
Akwarela, karton; 22 x 29,7 cm
Sygnowany ołówkiem na dole: WW
ANERI LEŻĄCA NA ŁAWCE, 1918 r.
Akwarela, papier; 24,1 x 30,4 cm
Niesygnowany
RENIA NA LEŻAKU PRZED DOMEM W KALWARII [ŻONA ARTYSTY], 1913 r.
Akwarela, karton; 21,8 x 29,9 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Czarny pastel, akwarela, papier; 30,1 x 44,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
[ŻONA ARTYSTY], 1913 r.
Akwarela, karton; 30,3 x 22,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
PORTRET ANERI [ŻONA ARTYSTY], 1915 r.
Akwarela, papier; 31,7 x 22,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.g.: WW
Sepia, papier; 21,5 x 30,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WWeiss
Pastel czarny i sepia, papier; 30,5 x 21,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WWeiss
Czarna kredka, papier; 14,3 x 32,6 cm w świetle passe-partout
Sygnowany czarną kredką p.d.: WWeiss
ODPUST W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ, 1911 r.
Akwarela, karton; 22,1 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW | 1911
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu artysty; poniżej pieczęć z numerem: "000688"
olej na płótnie, 50,5 x 65 cm sygnowany u dołu po prawej "WWeiss"; na krośnie (autorskie): "W. Weiss", na odwrocie płótna napisy własnościowe
Akwarela, papier; 59,4 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY,
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000812
Pastel, papier; 31,4 x 41 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Akwarela, papier; 36,6 x 25,6 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000877; obok napis ołówkiem: 1913
Akwarela, papier; 35,1 x 25 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000722; obok napis ołówkiem: 1906
SIEDZĄCY AKT Z CZERWONĄ DRAPERIĄ
Olej, papier; 63 x 45,1 cm
Na odwrocie pieczęć z numerem: 0662; oraz faksymile podpisu Weissa i cyfra 2