ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)
Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie
olej, tektura, 19,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: W. Zakrzewski 1937
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 36 x 45 cm
sygn. i dat. p. d.: `W. Zakrzewski 1975`, na odwrocie: `W. Zakrzewski 1975 - 6 / STOCZEK / "Mostek na Wildze" / 36 x 45`
Olej, płótno; 60,5 x 75 cm
Sygnowany p. g.: W. Zakrzewski 1952
olej, tektura, 18, 5 x 26,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: W. Zakrzewski 1957
olej, tektura, 18,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z nazwiskiem autora, tytułem, nr obrazu "484"oraz "Nr produkcji: II - 261/57"
olej/płótno, 70 x 85 cm
sygnowany śr. d.: `W. Zakrzewski`
na odwrocie napis: `W. Zakrzewski` oraz dedykacja
dla p. Wandy i Kazimierza Szablewskich z 1982 r.
Olej, płótno; 38 x 55 cm
Sygnowany śr. d.: W. Zakrzewski 1966
Na odwrocie napis na płótnie: W Zakrzewski 1966 54 | St. Michel | Paris |
38 x 55 | WZ Wyst. Warszawa 1968 | WZ Wyst. Warszawa 1969 kat 44 | Wyst. WZ Państw. Muz. Ros. Leningradt 1970 | Wyst. WZ Galeria Drezd. 23. V. 71 - 26.9.71 | Wyst. WZ Schwedt IX. 1971;
na zawinięciu płótna Wyst. WZ. Galeria Drezdeńska 23.5 - 26.9. 1971
WIDOK Z KLASZTOREM FRANCISZKANÓW, 1987
Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany l. d.: W. Zakrzewski 1987
Na odwrocie: W Zakrzewski | 1987 93 | Kazimierz |
Widok z klasztorem Franciszkanów | 50 x 70 | ol pł |
Wyst. Warszawska Grupa Realistów | W-wa wrzesień 1987
olej, tektura,
45.5 x 71.5 cm
sygnowany p.d.: W. Zakrzewski 1945
Na odwrocie napis (autorski ?) atramentem bąd¼ tuszem:
W. Zakrzewski 1945 45 x 69 | Łód¼ | Domek w Parku Padewskiego
WIERZBY KOŁO WAŁU MIEDZYSZYŃSKIEGO, 1976
Olej, płótno; 29 x 33,5 cm
Sygnowany p. d.: W. Zakrzewski 1976
Na odwrociu: Wierzby koło Wału Miedzyszyńskiego 29 x 33,5
powtórzone na krośnie
Olej, płótno; 46 x 61 cm
Sygnowany p. d.: Zakrzewski 1974
Na odwrociu: August - Basel (hotel) 46 x 61, powtórzone na krośnie
olej, płótno, 60 x 81 cm;
sygn. p.d.: W. ZAKRZEWSKI;
na odwrocie napisy autorskie: W.ZAKRZEWSKI 1965 42 / KAZIMIERZ / 65 x 81 / wystawy W. Z Warszawa 1965 / format zmodyfikowany przez autora
olej, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. l.d.: W ZAKRZEWSKI; p.d.: 1965;
Na odwrocie napisy: autor, tytuł, rok powstania, wymiary oraz nr 30;
Olej, płótno; 46 x 60,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1963
Na odwrocie p. g. napis olejem
W. ZAKRZEWSKI 1963 |8 |KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE |
WARSZAWA |46 x 61 ol. pł. |
[podpis nieczytelny artysty wraz z pieczątką]
KOŚCIÓŁ NMP NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE, 1971
Olej, płótno; 73 x 100 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: W. ZAKRZEWSKI oraz p. d.: 1971
Na odwrocie p. g. napis czarnym olejem: W. ZAKRZEWSKI 1971 |
KOŚCIÓŁ NMP | 02 | NA NOWYM MIEŚCIE | WARSZAWA
oraz czerwonym olejem 73 x 100.
olej na płycie, 54,5 x 40 cm
sygn. l.d.: "W Zakrzewski"
DOMEK W PARKU PADEW(N)SKIEGO, 1945 r.
Olej, tektura; 46,5 x 73 cm
Sygn. czarnym olejem p. d.: W. Zakrzewski 1945
Na odwrocie napis odręczny: "W. Zakrzewski 1945 45 x 69 | Łódź | Domek w Parku Padewskiego
Olej, płótno; 60 x 79,8cm
Sygnowany czarnym olejem p. g.: W.Z / 1852
olej na płycie, 14 x 18 cm
sygn. na odwrocie "Zakrzewski 1961", oraz dedykacja