WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
akryl, tektura, 11,5 x 29,5 cm (każda)
numerowana, sygn. i dat. (każda): winiarski '80
cena wywoławcza: Wykup abonament
akryl, płótno, 50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `WINIARSKI/ 1973`
akryl, płyta, 50 x 50 cm z autorską oprawą
sygn. na odwrocie na krośnie: Winiarski
na odwrocie naklejka autorska z napisem: "Obszar 40, PRÓBA PENETRACJI PRZESTRZENI ILUZORYCZNEJ. Obszar o punkcie zbiegu w osi symetrii z różnym w wylosowanych strefach prawdopodobieństwem występowania koloru białego i czarnego. Źródło zmiennej losowej - rzut kostką do gry. Acryl, 50 x 50 cm, 1969 oraz odręczny podpis Winiarski
wystawiany w Galerii Współczesnej BWA Warszawa 16.01 - 8.02. 1970
reprodukowany i opisany w katalogu Zachęty CBWA Warszawa, 1970
* opłata z tytułu "droit de suite"
cienkopis, marker/papier, 35 x 23 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '99', tytułowany l.d.: 'Emilka'
Studentki z malarstwa ściennego, 1999 r.
marker, kolaż/papier, 35 x 45,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '99', tytułowany l.d.: 'studentki z malarstwa ściennego'
Penetracja przestrzeni realnej, 1974 r.
relief, akryl/płyta, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'Winiarski 1974'
na odwrociu nalepka z opisem pracy w języku angielskim: 'Penetration of real space of equal probability to black | and white colour appearance. Mutable lot - dice. | Wood, acryl, 100 x 100 x 10 cm, year 1974.'
- kolekcja prywatna, Warszawa
akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 OBSZAR 130'
na odwrociu pieczątka wywozowa, nalepka wystawowa z opisem pracy z Barney Weinger Gallery w Nowym Jorku oraz dwie nalepki z opisem w języku polskim oraz angielskim: 'OBSZAR 130 o różnych w wylosowanych strefach prawdopodobieństwie pojawiania | się koloru czarnego. Zmienna losowa - fragment taśmy z maszyny księgującej | i kostka do gry. Akryl, 100 x 100 cm, 1973 r.'; 'AREA 130. ON DRAWN OUT BY LOT REGIONS - VARIOUS PROBABLITIES | OF WHITE AND BLACK COLOURS APPEARANCE. MUTABLE LOT - BOARD | OF RANDOM FIGURES AND DICE. ACRYL, 100 x 100 CM, YEAR 1973'
- Barney Weinger Gallery, Nowy Jork
- Barney Weinger Gallery, Nowy Jork, 1974
Seria ośmiu prac z cyklu Obszar 142, 1973 r.
akryl/płótno, 50 x 50 cm (wymiary każdej z 8 prac)
"Obszar 142.2.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 2'
"Obszar 142.4.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 4'
"Obszar 142.5.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 5'
"Obszar 142.8.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 8'
"Obszar 142.14.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 14'
"Obszar 142.15.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 15'
"Obszar 142.18.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 18'
"Obszar 142.20.", sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WINIARSKI 1973 AREA 142 20'
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974, Galeria Polskiego Domu Aukcyjnego "Sztuka", Kraków 2002
- Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974, katalog wystawy indywidualnej, Galeria Polskiego Domu Aukcyjnego "Sztuka", Kraków 2002, s. 28-50 (il. barwna)
Order tenth horizontal game 4 x 4, 1981 r.
akryl/deska, 4 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: "10. order tenth horizontal game 4 x 4 winiarski 81"
- Galeria Desa, Kraków, 1983
- Winiarski, publikacja towarzysząca wystawie w Galerii Desa w Krakowie, Kraków 1983
olej/ceramika, wys.: 4,5 cm śr.:29 cm
opisany l.d.: '1.'
'na odwrociu papierowa nalepka z dedykacją: 'dla | Jana Styczyńskiego | kostką | rzucał | Winiarski | 1977'
olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:29 cm
na odwrociu papierowa okrągła nalepka z dedykacją: 'dla | Jana | Styczyńskiego | kostką | rzucał | Winiarski | 1977'
akryl/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'trzecia gra 4 x 4', p.d.: 'Winiarski '99'
Przypadek w grze 5 x 5, 1999 r.
akryl, ołówek/płótno, 41 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany, l.d.: 'przypadek w grze 5 x 5', p.d.: 'Winiarski '99'
Chance in Game for Three, 1986
akryl, płyta, 64 × 64 cm (z autorską oprawą)
sygn. u dołu: chance in game for three/ Winiarski’86 oraz na odwrocie: przypadek w grze dla trzech / Winiarski’86
akryl, ołówek, płótno, 50 × 40 cm
sygn. i opisany u dołu: Chance in game
for one / Winiarski 96
tusz, papier, 21,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Winiarski’93
Akryl, płyta pilśniowa, 23 x 23 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Winiarski, l.d.: "systemy (... nieczytelnie)".
akryl, płyta, 36 x 36 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: winiarski 83.
PENETRACJA PRZESTRZENI REALNEJ, 1974
akryl, płyta, 52 x 52 cm
sygn. na odwrocie: Winiarski 1974
na odrocie papierowa naklejka z autorskim napisem na maszynie: Penetration of real space of equal probability to black/ and white coulour appearance. Mutable lot - dice./ Wood, acryl, year 1974 (Penetracja przestrzeni realnej z równym prawdopodobieństwem występowania koloru białego i czarnego. Zmienna losowa - kostka do gry. / Drewno, akryl, rok 1974)
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa;
kolekcja prywatna Stockholm;
Hammer Galeries, NY.
akryl/płótno, 23 x 17,5 cm
sygn. p.d.: Winiarski 99, opisany l.d.: 9-th game 4 x 4
na odwrocie dedykacja: dla / Jacka / od /Ryszarda /… /27.07.1999
obraz zakupiony na aukcji fundacji Exit w 2011 r.