1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Portret mężczyzny

akwarela, gwasz, tektura; 36,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: J Fałat Bystra

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zamek w Niedzicy, [1913]

akwarela, papier; 65 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Fałat Niedzica 1913

Na statku, 1887 r.

chromolitografia, papier, 20,5 x 28 cm, sygn. i dat na płycie: JulFałat / Ceylon / 86, poniżej: Malował Julian Fałat, Chromolitografia, Na statku. Praca pochodzi z teki "Album artystyczny" nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1887 r.

Bystra, 1913 r.

akwarela, papier, 122 x 59 cm, sygn. i dat. l.d.: J. Fałat, 1913

Pejzaż górski (Czorsztyn), 1913 r.

akwarela, papier, 72 x 62 cm, sygn. i dat. p.d.: JFałat / 1913

POTOK W BYSTREJ, po 1920

akwarela, karton naklejony na tekturę
47 x 74,9 cm
sygn. p.d.: JFałat

KOŚCIÓŁ W OSIEKU, 1910

akwarela, papier
42,1 x 77 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Fałat | Osiek 1910

ULICZKA W TOLEDO, 1884

akwarela, papier
59 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Jul Fałat 84 Toledo
Na odwrocie nalepka wystawy (druk, atrament) o treści:
[po bokach dwukrotnie:] Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Król. Polsk. | [pośrodku:] No 4211 | Nazwisko autora Julian Fałat | Rodzaj dzieła: akwarella | Tytuł Ulica w Toledo | Wymiar - | Cena lub jego wartość - | Własność pani Jul Zimler | Adres - | Warszawa d. [nieczytelne]. r.

PEJZAŻ Z DWORKIEM

Akwarela, papier, 27,7 x 38 cm,
sygn. p.d.: Jul Fałat.

ŻEBRAK STUDIUM AKWARELOWE

Papier, akwarela, 94 x 52 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat, Bystra 1918,
na odwrocie naklejka: salon sprzedaży dzieł sztuki, pl. Szczepański 4.

Pejzaż zimowy z Polesia, 1910

akwarela, gwasz, karton; 20,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie / 1910;

MYŚLIWI PRZED CHATĄ

tempera, karton, 79.5 x 44 cm
sygn. l.d.: jFałat/Nieswież
na odwrocie dołączona ekspertyza dr Stanisława Mazurkiewicza , Kraków 1945

PEJZAŻ ZIMOWY Z SARENKĄ

technika mieszana, papier, 67 x 99 cm
sygn. p.d. Fałat Bystra
na odwrocie dołączona ekspertyza dr Tadeusza Dobrowolskiego, Kraków, 1944
etykieta z odręcznym opisem obrazu z 1954 r

Jesień w Beskidach

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
24.5x36.5 cm

Sprzedawca ikon, 1882 r.

akwarela, ołówek/papier, 61,5 x 88,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jul Fałat | Kraków 1882'

- Jerzy Malinowski, Julian Fałat, Warszawa 1985, s. 20 (il.)

Zima w Bystrej, 1916 r.

akwarela/papier, 67 x 32 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'JFałat | Bystra 1916'
na odwrociu fragmentarycznie zachowane pieczęcie: 'OBRAZY ORYGINALNE | (nieczytelnie) POLSKICH (nieczytelnie) RÜBNER | KRAKÓW, RYNEK GŁÓWNY'

Nieśwież, 1886 r.

akwarela/papier, 32,5 x 20,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'Jul. Fałat | Nieśwież 86'

Łoś i wilki, 1919

Autolitografia barwna; wym. komp.: 285 x 420 mm; sygn. pł.: J. Fałat / Nieśwież. Plansza z jedynej teki graficznej artysty: "I Teka Myśliwska - łosie i niedźwiedzie", Wydawnictwo Artystyczne "Sztuka" [Toruń 1919-1920].
Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław, 1994, s. 226, poz. 197.

W zimowym słońcu

olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra

Właściciel Dóbr

ołówek/papier, 19,5 x 12,3 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'Fałat Właściciel Dóbr'

liczba obiektów: 704