BAKAŁOWICZ Władysław (1833-1903)
Na dworze francuskim - Henryk IV i Maria Medycejska
olej, płótno, 66 x 119 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
na odwrocie stempel paryskiego składu materiałów malarskich
olej, płótno, 47 x 37 cm;
sygn. p.d.: Bakałowicz / 1860
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: obraz odświeżony / w roku 1945. / J Hrynkowski.
olej, płótno, 47 x 37 cm;
sygn. p.d.: WBakałowicz / 1860
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: "obraz odświeżony / w roku 1945. / J Hrynkowski."
olej, deska,
55.6 x 45.4 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz | 1867. [inicjały wiązane]
olej, deska mahoniowa,
24,5 x 19,5 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz Paris
na odwrocie powtórzona sygnatura autorska: LBakalowicz / Paris oraz naklejka z nr: 95
olej, płótno
66 x 119 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
olej, płótno, 66 x 119 cm; sygn. l. d.: LBakalowicz
Scena dworska z czasów Henryka III Walezjusza
olej na płótnie, 64 x 92,5 cm
sygn. l.d.: "Bakałowicz"
olej, deska, wym.: 18,7 x 15,2 cm
sygn. l.d.: Bakalowicz Paris
Na odwrocie kartka z tekstem: "Bakalowicz Ladislav, polsky portretista a malir genru, nar 1833É"
Dwie damy wychodzące z kościoła
olej, deska mahoniowa 101 × 70,5
sygnowany u dołu po lewej: "L.Bakalowicz Paris"
olej, deska 34,5 × 54,8
sygnowany u dołu po prawej: "LBakalowicz" (L misternie wpisane w "B")
Pastel, tektura; 35,7 x 75,7 cm
Sygn. p. d.: LBakalowicz (inicjały wiązane)
Na odwrocie nalepka: Dorure et Encadrements | A. HERVÉ | 32, rue de la Victoire, 32 | PARIS
Na ramie nalepka (częściowo czytelna): PAS... & COULEURS | des Meilleures Marques | Huile Aquarelle Gouache | ARTICLES DE DES....... | ENCADREMENTS
olej, drewno; 27 x 22 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Bakałowicz Paris; na odwrocie pieczęć (słabo czytelna): VIEILL (...)
olej na płótnie,
55 x 40 cm,
sygnowany l. d. "Bakalowitz"
olej, płótno, 59,5 x 73 cm; sygn. l.d.: L. Bakalowicz 1893