JAREMA Maria (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)
Projekt kostiumowy do Mątwy Witkacego 1956
monotypia, papier, 18 x 9 cm (w świetle passe-partout);
cena wywoławcza: Wykup abonament
Monotypia, tempera na papierze 65 x 50 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie opis ręką Kornela Filipowicza z oznaczeniem poz. katalogu rodzinnego 58
Tempera na papierze 20 x 16,3 cm
Na odwrocie podpis ręką Kornela Filipowicza - "Maria Jarema 1943"
akwarela na papierze, wym.: 15 x 19 cm,
n/s, na odwrocie dedykacja Kornela Filipowicza.
monotypia, papier,
29.7 x 36.7 cm
na odwr. nalepiona kserokopia odwrocia z napisem w ramce: 29.5 x 36 | monotypia | "Akty" | nr. kat. 195 | Maria Jarema | 1953
akwarela, ołówek, papier,
29.5 x 21.1 cm
na odwr. odręczne notatki ołówkiem
Do pracy dołączona jest ekspertyza Józefa Chrobaka, dokumentalisty i badacza Stowarzyszenia Grupa Krakowska, z 15 III 2002.
Tempera na kartonie 35,4 x 49,4 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie opis ręką Kornela Filipowicza z oznaczeniem poz. katalogu rodzinnego 404
51 x 40 cm, akwarela, papier,
sygn. na odwrociu:
sygn.: p.d.: M. Jarema /1942/ Tempera.
Tempera na kartonie 35,5 x 49 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie opis ręką Kornela Filipowicza z oznaczeniem poz. katalogu rodzinnego 128.
akwarela na papierze,
wymiary: 20 x 15,5 cm,
sygn. p.d.: Maria Jarema r. 43
monotypia, papier, płótno
85,7 x 61 cm
Olej na płótnie 75 x 100 cm
Sygnowany p.d. - "1942 / Maria Jarema "
Ekspertyza - prof. Jan Świderski, 2001 r.
1948 r.
Tempera na papierze 97 x 61,5 cm
Nie sygnowana