1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI

Olej, tektura, 48,5 x 68 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

cena wywoławcza: Wykup abonament

RÓŻE MIESZANE

Olej, tektura, 59 x 49 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński,
na odwrocie naklejka: Salon Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków ul. Św. Jana, data: 1942 rok.

Żółte róże, 1930

olej, tektura; 32 x 95 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l .d.: a. karpiński. / 1930.

Żółte róże o zmroku, 1921

olej, tektura; 33 x 47 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: a.karpiński / 1921;
na odwrocie:
- naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1949 roku z opisem pracy i podpisem autora: Autor a.karpiński 1949 / Tytuł dzieła Studium kwiatów / Rodzaj dzieła ol. Cena / Podpis autora a.karpiński;
- nalepka z napisem: WK...siński / - Róże w zmroku - / wł. pr.;
- napis ołówkiem: Róże - żółte - "o zmroku" r. p. 1921 - Luty / mal - a.karpiński;
- litera: F [w kółku];
- oznaczenia ze skrótem: TPSP [w kwadracie];
- liczba: 48.5

Białe róże z porcelaną

olej, płótno; 51 x 70,9 cm;
sygn. prawy bok: a.karpiński.;
oznaczenia na blejtramie: 2086

Chłopiec

ołówek, papier, 33 × 22 cm
sygn. p. d.: ak oraz u dołu: (nieczytelnie) Antoni(?)

Przy studni

ołówek, papier, 23,5 × 16,5 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: ak

Żółte róże

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p.śr.: 'a. Karpiński'
sygnowany ołówkiem na odwrociu z podaniem wymiarów

Róże w wazonie i czajnik

olej/tektura, 35,2 x 99,1 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'a. Karpiński'

Żółte róże

olej, tektura; 33 x 48cm
sygn.z prawej: a. Karpiński

Żółte róże w wazonie

olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: A Karpiński

Białe róże w wazonie

olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński.

Żółte róże o zmroku

olej, tektura, 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński. / 1921. / II.;
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem obrazu: Studium kwiatów, datą 1949 i dwukrotnym podpisem autora; poniżej nalepka z odręcznym napisem: .....siński (?) / "Róże o zmroku" / wł. pr.; oraz autorski napis: Róże - żółte - "o zmroku" l. g. 1921- Luty- / mal - a Karpiński - (ołówkiem)

PEONIE, przed 1948

olej, tektura
66 x 88,5 cm
sygn. po prawej: A. Karpiński.
Na odwrocie odręczny napis autorski: "Peonie" | obraz ten jest moją oryginalną | pracą | A. Karpiński | Kraków. d. 29-IV-1948.

Pochodzenie: kolekcja prywatna we Wrocławiu.

Obraz opisany i reprodukowany:
- Spacer po galerii malarstwa polskiego z przełomu XIX i XX wieku, [pod red. K. Kurpiewskiej], Muzeum Miejskie Wrocławia, Wrocław 2014, s. 61, il. na s. 61 i 139.

PLAŻA NA LIDO, 1907

olej, deska
14,2 x 20 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński. 1907. Lido

Na odwrocie napisy ołówkiem: - u góry: Lido 190[7] sierpień;
Pośrodku stempel w kształcie palety. Mała nalepka z cyfrą: 8.
Nalepka wystawowa (druk, rękopis) o treści: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Karpiński Alfons | Tytuł dzieła Lido I | Rodzaj dzieła olej. Cena 14 x 20 | Podpis autora

ŻÓŁTE RÓŻE

Olej, tektura, 36 x 49 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński.
Na odwrocie naklejka: S. Schmaus ul. Floriańska 25 Sprzedaż oryginalych obrazów artystów malarzy polskich z dnia 14.07.1936 r.

Portret Panny Jadwigi Turowicz, 1910 r.

olej, płótno, 74 × 60 cm
sygn. i dat. l. d.: alfons.Karpiński 1910 r.Kraków

Róże w wazonie, 1932 r.

olej, tektura, 60 × 59 cm
sygn. l. d.: a.karpiński
na odwrocie naklejka z 1932 roku z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z opisem pracy

Róże

olej, tektura, 34,5 × 50 cm
sygn. l. d.: a.Karpiński
na odwrocie: Róże/mal/A.Karpiński/ Kraków

Róże i niebieska miseczka

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. z lewej: A. Karpiński / 1938 [1958?];
na odwrocie opis autorski: Róże Stud. z natury/ mal. A Karpiński/ Kraków/Floriańska 19 II p

liczba obiektów: 875