WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, tektura
49,5 x 66 cm
sygn. p. d.: WWeiss
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
51 x 61,5 cm
sygn. l. d.: WWeiss
Na odwrocie, na płotnie oznaczenia inwentaryzacji spuścizny po artyście: 1145 / WW
(z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928)
niesygnowany
litografia tinta
13.2x19.8
akwarela/papier
33 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: "WWeiss`
olej/płótno
80 x 66 cm
sygnowany p. d.: "WW"
olej, tektura
21 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie nalepka wystawy Piękno do mnie przyszło - ". Muzeum - Pałac w Wilanowie. 19. IV - 10. VI. 2007".
Sad w Kalwarii- (Aneri siedząca pod drzewem)
Akwarela, papier
29,5 x 44 cm,
sygn. p.d.: W.Weiss
Akwarela, papier
23 x 30 cm,
sygn. l.d.: WW
Irysy w ogrodzie (ok.1905-1912)
niesygnowany (potwierdzenie autorstwa przez Zofię Weiss)
olej, płótno
49.3x71
olej, tektura
49,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, tektura
49,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
Wenecja, Ospedale - Scuola di S. Marco
drzeworyt, papier
19,5 x 27 cm (odcisk);
sygn. p. d. pod obrazem: WWeiss (ołówkiem); napis autorski?
na passe-partout l. d.: W. Weiss Wenecja "Ospedale"
(Drzeworyt)
Pejzaż z suszącym się praniem w ogrodzie
olej/tektura,
32,5 x 47 cm
sygnowany l. d.: `WW`
olej/płótno,
33 x 47 cm
sygnowany l. d.: `W Weiss`
na odwrocie odręczny napis: `Lisi Jar | Jastrzębia Góra`
olej/płótno,
86 x 67 cm
sygnowany l. d.: `WW`
dwie papierowe naklejki wystawowe: `(
) Autor Weiss Wojciech | (
) Kraków` oraz z TPSP w Krakowie: `Autor Weiss Wojciech | Dzieło p. t. Tadzio | Rodzaj olejny`
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
22,5 x 30,1 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY
Pod pieczęcią numer: 000759
Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Kalwaria przy Ukrzyżowaniu 1912
21,6 x 28 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000861
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: 1913.