BARANOWSKI Henryk (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)
Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą,
Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier
różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany),
opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok Gdańska znad Motławy, 1965
linoryt,
29 x 32 cm,
sygn. monogramem na płycie l. d.: HB / Gdańsk; flamastrem p.d.: H. Baranowski / 1965. Nad ryciną napis typograficzny: Pracownia Plastyczna / Marynarki Wojennej.
linoryt,
29,5 x 48,5 cm,
sygn. monogramem na płycie l.d.: HB; ołówkiem p.d.: H. Baranowski; ołówkiem l.d.: Panorama Portu Gdyni.
linoryt, papier,
różne formaty,
sygn. na płycie HB (monogram wiązany), opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)
Olej, płótno;
27 x 40 cm
Sygnowany p. d.: H. Baranowski | Przylądek św. Wita
Na odwrocie: 1) pieczątka z adresem artysty; 2) naklejka wypełniona piórem z adresem malarza: Tytuł: Przylądek Św. Wita | technika: olej | cena | rozmiar: 40 x 27 | rok: zatarty
Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą, Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier, różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany)
Olej, płótno; 73 x 105 cm
Sygnowany l. d.: H. Baranowski | AVIGNON
Na odwrocie: pieczątka i naklejka autora.
KLASZTOR NA WYSPIE (HISZPANIA)
Olej, płyta; 20 x 53 cm
Sygnowany l. d.: H. Baranowski
na odwrocie pieczątka i naklejka malarza
Olej, płyta; 20 x 52 cm
na odwrocie pieczątka i naklejka malarza.
olej, plótno, 52 x 37 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski / Kair
olej, płyta pilśniowa, 70 x 140 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski / MENTON;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem, techniką i datą powstania 1963 oraz autorski stempel
olej, plótno, 52 x 37 cm;