1 zł
2 600 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bible 1956

Wyd. S.P.A.D.E.M 1985
litografia / papier, 35 x 25 cm, odb. nr 1711/3000

CHAGALL Marc (1887-1985)

CHAGALL Marc (1887-1985)

OGNISTY PTAK, 1965

Litografia barwna, papier; 31 x 23 cm (w świetle p-p)
Sygnowana ołówkiem p.d.: Marc | Chagall
Na odwrocie certyfikat autentyczności wstawiony 7 czerwca 1988 r. przez George`a Kopela, National Art Guid, Nowy Jork
Z teki: Le plafon de l`Opera de Paris, Frederick Paeger, Paryż, 1965

CHAGALL Marc (1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie (Derriere le Miroir no. 27-28, 1950)

sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
35.8x51.5 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska (Derriere le Miroir no.225, 1977)

niesygnowany (kat.Mourlota # 917)
litografia barwna
30x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz w wiosce (Okładka Derriere le Miroir no.182, 1969)

sygn. na kamień p.d.
(kat.Mourlota #603)
litografia barwna
38x28 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Biały klaun. Le Clown blanc, 1964

oryginalna litografia z "Derriere le Miroir" nr 147, Maeght Éditeur, Paryż, 1964,
38 x 28 cm.
Grafika opisana i reprodukowana w: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 193, il. 411.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Wioska (Derriere le Miroir no. 225, 1977)

litografia barwna
30x41 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Lew idzie na wojnę (Le lion s`en allant en guerre), 1927 - 30 r.

akwaforta, sucha igła/papier, 34 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Marc Chagall` l.d.: `62`
Ilustracja do "Bajek" Jeana de la Fontaine, Księga V

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zestaw litografii barwnych - 13 plansz

z tematyką inspirowaną Torą oraz miłosną
litografia, papier; 38,5 x 32,5 cm (wymiar arkusza);
24 x 18 cm (wymiar odbitki);
sygn. suchą pieczęcią p. d.: Chagall,
nakład p. d.: 127/333 (oznaczony ołówkiem)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Zakochany klaun. Le Clown amoureux, 1963

oryginalna litografia barwna z "Chagall Litographe Tom II", Ándre Sauret, Monte Carlo, 1963.
32 x 24 cm,
Grafika opisana i reprodukowana w: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 190, il. 394.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Cyrk. Le Cirque, 1960

oryginalna litografia z "Chagall Litographe", Ándre Sauret, Monte Carlo, 1960.
32 x 24 cm.
Grafika opisana i reprodukowana w: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, ss. 127, 128, il. 289.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bukiet kwiatów

litografia barwna/papier, 76 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Marc Chagall` oraz nr edycji: `498/1000`

Estymacja: 4 000 - 6 000

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena paryska

litografia barwna/papier, 76 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Marc Chagall` oraz nr edycji: `500/1000`

Estymacja: 4 000 - 6 000

CHAGALL Marc (1887-1985)

Adam i Ewa

litografia barwna/papier, 76 x 55,5 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Marc Chagall` oraz l. d.: `35/50`

Estymacja: 10 000 - 20 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

Bukiet w ręku

litografia/papier, 34 x 26 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Marc Chagall` oraz l. d.: `Epreuve d`artiste.`

LITERATURA: Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Łódź 2004, 70 - 71 i s. 148, kat. 13

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

AUTOPORTRAIT AU BOUQUET ET AU CHEVALET, 1964

szkic piórem na papierze na stronie "Marc Chagall"de Franza Meyera, Paris, 1964
sygn.: Marc Chagall dedykacja(Franza Mayera): a mes amis Szczupak en signe d`affection Franz Meyer Paris 15 octobre 1964
29,50 x 20,40 cm
pochodzenie: Shmuel Szczupak

CHAGALL Marc (1887-1985)

AUTOPORTRAIT AUX AILES, 1970

szkic piórem na papierze na stronie katalogu "Hommage a Chagall"
sygn. i dat.: Marc Chagall 1970 Pour Amgard et Alfred amitié
23,50 x 20,40 cm

CHAGALL Marc (1887-1985)

Paysage aux Isbas - okładka (1957)

nsygn. (kat.Mourlota nr 192)
litografia barwna,
23.2x20.1

liczba obiektów: 182