SIELSKI Roman (1903 Sokal -1990 Lwów)
Olej, p?ótno; 84,7 x 95,3 cm
Sygnowany p.d.: Сельський Р.
Na odwrocie napis olejem: Сельський Р.Ю. / „Таемничі Мріі” 1903 р.н. / хол. Оілю, 85 x 95 cм / 1965 р. В.К.Р.С. 534
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno; 80,4 x 80,5 cm
Sygnowany p.d.: Сельський Р.
Na odwrocie napis olejem Сельський Р.Ю. 1903 р.н. / „Нoч в Криму” оілю на холст 80 x 80 / 1965 р. В.К.Р.С. 541
olej, płótno, 63,5 x 91 cm;
napisy na odwrocie: "WKRS - 1127 / Sielskij R. Ju. / Plaż / ... Krim / 1961" (cyrylicą).
Trzy dziewczyny nad morzem 1970
olej, płótno nalejone na sklejkę, 50 x 70
sygn l. d.: Ce??c?ku? P.
olej na płótnie,
80 x 98 cm,
sygn. l.d.: Sielski R (cyrylicą)Lit.: Roman Sielski, Katalog wystawy, Salon Antykwaryczny NAUTILUS, poz. 17, il.
Miasteczko pod skałą, lata sześćdziesiąte XX wieku
olej, tektura;
54 x 49 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu cyrylicą: Sielski;
na odwrocie napisy cyrylicą: WKRS-1137 | Sielski R J | Misteczko pid skalju | k/o | 54 x 49 /60-ti r r
MARTWA NATURA NAD ZATOKĄ 1980 r.
Olej na płótnie
91 x 64,5 cm
Olej na płótnie 91 x 64,5 cm
Sygnowany na odwrocie | "1980 - ti p | ?/? 91 x 54,5"
olej, płótno,
64 x 91 cm;
sygn. na odwrocie: WKRS - 1127/
Sielski Roman ju. (cyrylicą), tytuł i data 1961
olej, płótno
85,5 x 131 cm
Zielony wieczór, lata pięćdziesiąte XX wieku
olej, tektura;
60 x 83,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Sielskij R
na odwrocie napisy cyrylicą: W. K. R. S 6705 | Sielskij R. W | "Zielenyj | wieczir" | 1950- ti r | (...) 60 x 83,5
Frywolne dziewczęta, około 1961
olej, tektura;
34 x 50 cm;
na odwrocie w lewym górnym rogu napisy cyrylicą: W. K. R. S - 2911 | Sielskij R. W | żartibliwi diwczata | k| o 1961 r | 34 x 50 cm; po prawej stronie u dołu nieczytelna pieczęć
Plaża, lata sześćdziesiąte XX wieku
olej, tektura;
33 x 48 cm;
na odwrocie w lewym górnym rogu napisy cyrylicą: W. K. R. S - 1649 | Sielskij R.(...) | "Pliaż zatoka / 1960 - ti | k| o 33 x 48 cm; po prawej stronie u dołu nieczytelna pieczęć
Krowa i kogut - scena sielska, 1960
olej, tektura, 50 x 80 cm;
sygn. l.d.: Sielski (cyrylicą)
na odwrocie: napisy cyrylicą i polskie.
olej, tektura, 50,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: Sielski R (cyrylicą) na odwrocie opis obrazu (cyrylicą) oraz nr 1332