CHODOWIECKI Daniel Mikołaj (1726-1801)
miedzioryt, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty);
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier, 13,4 x 10,8 cm (ścięta naroża)
- z przedstawieniami dworskimi, personifikacjami zawodów, umiejętności, scenami rodzajowymi rodzajowymi, biblijnymi, pejzażami i przysłowiami etc. - plansze jedno-, trój-, czterodzielne (nry XIII, XIV, XV, XX, XXI, XXIII, XXIV, XXV (2 szt.), XXVIII, XXXI, XXXII, XXXIII, XLVII, XLIX, L, LI, LII, LXV, LXXIII, LXXVI, LXVIII, LXXXI, LXXXIII, LXXXVI, LXXXVII, LXXXIX)
miedzioryt, papier, ok. 18 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: D. Chodowiecki del.
Scena rodzajowa we wnętrzu - Pożegnanie syna;
ołówek, papier, 18,8 x 15,2 cm (w świetle oprawy);
na oprawie nr 274
Tablica z czterema rycinami:Jabłkobranie
Zabawa dzieci, Ucieczka
miedzioryt, papier, 18 x 23 cm; (w świetle oprawy);
11 sztuk z przedstawieniami dworskimi, papieskimi,
personifikacjami zawodów, umiejętności, scenami
rodzajowymi, biblijnymi etc. - plansze jedno-, trój-, czterodzielne (nry XIII, XXIII, XXVIII, XXXII, XXXIII, XLVII, LI, LXV, LXXIII, LXXVI,
miedzioryt, papier, ok. 18 x 23 cm; (w świetle oprawy); sygn. l.d.: D. Chodowiecki del.
Scena rodzajowa - 1 szt. miedzioryt, papier, 11,8 x 6,2 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: D. Chodowiecki del & sculp
Zbiór 12 anegdot z życia Piotra Wielkiego, 1789
plansza (nie rozcięta) z 12 scenkami, z niemieckim tekstem objaśniającym, Eng. 613 II
akwaforta, papier żeberkowany ze znakiem wodnym H BLUM, wym. planszy: 27 x 42,3 cm
sygn. na płycie l.d.: D. Chodowiecki del. et sc.
14 ilustracji do Clarissy S. Richardsona, 1784/1785
ryciny nr 4, 9 - 21, do wydania francuskiego, Eng. 525, 529-541
akwaforty, papier żeberkowany ze znakiem wodnym lilią (we fragmentach),
wym.: 15,5 x 9,5 cm
sygn. na płycie p.d.: D. Chodowiecki del.et sculp. 1785
z przedstawieniem rodzajów rzemiosł i pracy - tablice LV , XXI
miedzioryt, papier, 16,2 x 22 cm (odcisk płyty);
tablica XXI sygn. l.d.: D. Chodowiecki del.; p.d.: Schuster fc.
miedzioryt/papier, a 15,5 x 9,6 cm
sygnowany u dołu: `D:Chodowiecki del&sculpcit 1781`
o wym. 9,5 x 7 cm;
sygn. p.d.: D. Chodowiecki
del de sc 1799
Książę Konrad Mazowiecki wzywa na pojedynek króla Jana Olbrachta, 1797
Z cyklu 6 rycin "Sceny z historii Polski", zamieszczonych w "Berlińskim Kalendarzu" Historyczno-Genealogicznym na rok 1797, z niemieckim i francuskim tekstem objaniającym, Eng. 823
akwaforta, wym.: 8,5 x 5,3 cm
Sceny z pełnego przygód życia Peregryna Pickle`a, 1785
4 ryciny z cyklu "12 Rycin do Peregryna Pickle`a Tobiasa Smolletta", z niemieckim tekstem objaniającym, numery rycin: 2, 5, 6, 9, Eng. 533; Akwaforta, wym.: 9,3 x 5,8 cm
Tobias George Smollett (1721-1771) - szkocko-angielski pisarz, autor m.in. Peregryna Pickla, popularnego łotrzykowskiego romansu.
miedzioryt,
7,2 x 14 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: D. Chodowiecki sc
Ziethen sitzend vor seinem Konig / den 25 ten Januar 1785/
Der hinterlassenen Gattin des Helden/ ... gewidmet/ von D. Chodowiecki
miedzioryt, 46,5 x 57 cm (w świetle oprawy)
akwaforta, 14,5 x 17,8 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: D. Chodowiecki inv. et f.
u dołu napis: No 132 Streit der Prediger... Ao 1775; u góry z prawej: numer S. 246
akwaforta, wym.: 13,5 x 7,5 cm
sygn. na płycie: D. Chodowiecki f.179
Spór kaznodziei o dopuszczenie kalwińskiego świadka chrztu (1775)
sygn. na płycie p.d.
akwaforta
15.5x8.6