plansza (nie rozcięta) z 12 scenkami, z niemieckim tekstem objaśniającym, Eng. 613 II akwaforta, papier żeberkowany ze znakiem wodnym H BLUM, wym. planszy: 27 x 42,3 cm sygn. na płycie l.d.: D. Chodowiecki del. et sc.
Urodzony w Gdańsku wybitny grafik, malarz i rysownik polskiego pochodzenia. Matka artysty wywodziła się z rodziny hugenockiej. Kształcił się i mieszkał w Berlinie, gdzie od 1797 był dyrektorem tamtejszej Akademii. Wykonywał portrety, kompozycje rodzajowe, historyczne, jego akwaforty ilustrowały niezliczoną ilość utworów literackich, prac naukowych, żurnali mód, kalendarzy.