ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany p.d.: Rajmund Ziemski 95
cena wywoławcza: Wykup abonament
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
technika mieszana/papier, 62,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany u dołu: 'RAJMUND ZIEMSKI 16-V-64'
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz, olej/papier, 61,5 x 47 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.d.: '14.XI.76'
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 53 x 110 cm
sygnowany i datowany p.d: 'R.ZIEMSKI | 59'
opisany na odwrociu 'R. ZIEMSKI | WARSZAWA UL. NOWOTKI (trudno czytelne) | 53 X 110 | "PEJZAŻ ZIELONY" '
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
akryl/płótno, 140 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'RAJMUND ZIEMSKI 77.'
opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI 89 | PEJZ AŻ 32/77 | 140 x 50'
na odwrociu naklejka wystawowa z opisem obrazu oraz naklejka z numerem '465'
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 80 x 58,5 cm
sygn. l.d.: ZIEMSKI 61
opisany na krosnach: RAJMUND ZIEMSKI / KATEDRA - 2 / 61 R.
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
flamaster/papier milimetrowy, 21 x 15 cm
sygn. i dat. p.d.: R. Ziemski 75
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej, płótno
110 x 45 cm
sygn. i dat. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI 86.
na odwrocie: RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 16 / 86 / 110 x 45
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej, płótno
125,5 x 44,5 cm
sygn. l.d.: ZIEMSKI | 62
na odwrocie na płótnie sygn.: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 50/62 | 125 x 45 | 1962 | 5
na blejtramie: 6 oraz nalepka: 85425
Obraz wystawiany, reprodukowany i opisany:
- Kobzdej, Lebenstein, Tchórzewski, Ziemski, Galerie [Alice] Pauli, Lausanne VI - VII 1963, kat. 6;
- Joanna Kania (oprac.), Jola Gola, Maryla Sitkowska (współpraca), Rajmund Ziemski. Malarstwo, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2010, nr kat. 220, il. barwna (na dołączonej płycie CD).
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej, płótno
163,5 x 110,5 cm
sygn. l.d.: RAJMUND ZIEMSKI | 72.
na odwrocie na płótnie sygnatura: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 13/ 72 | 165 x 112
Pochodzenie: zakup od artysty; kolekcja prywatna, Niemcy.
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
monotypia/papier, 20,5 x 22 cm (arkusz)
sygnowany i datowany tuszem l.d.:'R.ZIEMSKI | 75.'
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 120 x 120 cm
opisany na odwrociu: '38/60 | 120 x 120' oraz papierowa nalepka z Galerii Sztuki Współczesnej Krzywe Koło w Warszawie z wystawy "Konfrontacje 1960"
- "Rajmund Ziemski. Pejzaż 1953-2005", Zachęta, Warszawa, 13.07-26.09.2010
- "Konfrontacje 1960", Galeria Krzywe Koło, Warszawa, 1960
- Rajmund Ziemski. Pejzaż 1953-2005, katalog wystawy, Warszawa 2010, s. 38, il. 36
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
tusz, gwasz/papier, 70 x 100 cm
datowany p.d.: '8 - I - 60'
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany datowany i opisany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | 120x80 | Pejzaż 17/62 | 1962 | 24 kolor`
na odwrociu nalepka wywozowa CBWA Zachęta na wystawę w Buenos Aires z 1965 roku
- "Arte Actual de Polonia", Centro de Artes Visuales del Instituto Torcuato Di Tella, Buenos Aires; Salon de Ballas Artes, Montevideo; Museo de Arte Moderno Bosque de Chapultepec, Meksyk; Les Galerias Gerardo Suarez, Guadalajara; Museo Michoacano Morelia; Palacio de Bellas Artes, Hawana, 1965
- Rajmund Ziemski. Pejzaż 1953-2005, katalog wystawy, Warszawa 2010, s. 11, il. 6
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
akryl/płótno, 141 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: `RAJMUND ZIEMSKI 76`
sygnowany i opisany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 20/76`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
technika mieszana/papier, wym. w świetle passe-partout: 63 x 38,5 cm
sygnowany l.d.: R. Ziemski
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz, olej/papier, 65 x 50 cm
datowany l.d.: `8.11.75.`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz/tektura, 100 x 69 cm
sygnowany i datowany u dołu: `R. ZIEMSKI 19-IX-61`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
monotypia, 50,5 x 36,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET CHŁOPCA
olej, płótno
55 x 45 cm
sygn. pośrodku dolnej krawędzi: ZIEMSKI