SOSNOWSKI Kajetan (1913 Wilno -1987 Warszawa)
olej/płótno, 74 x 53,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan 63`
na odwrociu opisany: `KAJETAN | SOSNOWSKI | OBRAZ OLEJNY | 13-27 | 1963 | 73/54 | WARSZAWA ŚWIERCZEWSKIEGO 95 m.73`
Estymacja: 8 000 - 14 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika własna, płótno; 73 x 73 cm
sygn.na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI Obraz szyty (rysunek 4) 73 x 73 cm
Estymacja: 20000-25000 zł
Technika własna, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. na odwrocie płótna: Kajetan
olej/płótno, 51 x 44 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | "15 - 15" | WARSZAWA | 1963 - 65 | ŚWIERCZEWSKIEGO 95/99 m. 75 | Kajetan`
Estymacja: 20 000 - 28 000 zł
Kompozycja w białym B6, 1958 r.
olej/płótno, 81 x 66 cm
sygnowany p.d.: `Kajetan` (wyciśnięte w farbie)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNOWSKI, KOMPOZYCJA W BIAŁYM `B6`, olej-81x66 11-1958`
- Prywatna kolekcja
Estymacja: 35 000 - 55 000 zł
Olej, płótno; 135 x 102
Sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/ KOMPOZYCJA W BIAŁYM/ B9/ olej/ 135 x 102 XII- 1958
Estymacja: 45.000 - 50.000 zł
olej/płótno, 62 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan. 64`
opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | obraz olejny | "14-64" | format 62x50,5 |1964 | Warszawa | Świerczewskiego 95 m 7a`
Pochodzenie: Galeria r, Poznań
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 20 000
Z anatomii architektury II, 1958 r.
olej/płyta pilśniowa, 63 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan 58`
opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | "Z ANATOMII | ARCHITEKTURY" II | OLEJ-62 x 18- 1958`
Abstrakcje i fascynacje. Z kolekcji Mariusza Rosiaka, Centrum Kultury Zamek, Poznań, 23.02.-28.03.10
Estymacja: 25 000 - 35 000
Z anatomii architektury II, 1958
Olej, płyta pilśniowa, collage;
63 x 48 cm
Sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/ Z ANATOMII ARCHITEKTURY II/ olej - 62 x 48 - 1958
olej, płótno,
190 x 140 cm;
napis autorski na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/"ZBOMBARDOWANE MIASTO"/z cyklu EPITAFIA - 1958/ olej 190 X 140
olej, technika własna/płótno, 107 x 77 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `108 x 77 | KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | 05/27 | 1959 (przekreślone) "13-16 - 16-4" Warszawa 1966-63 ?`
Obraz chemiczny z cyklu Metalepseis, 1986-87
technika własna, olej, Płotno;
27 x 27,5 cm
sygn. na odwrocie: Kajetan Sosnowski 1986-87, MM2
"OBRAZ SZYTY Z CYKLU KATALIPOMENA - PAMIĘCI EINSTEINA", 1976
płótno lniane,
80 x 80 cm,
sygnowane na odwrocie, na zagięciu płótna "Kajetan Sosnowski z cyklu Katalipomena Pamięci Einsteina 80 x 80 1986 [!] Kajetan".
Z pracowni artysty.
Noc weselna, 1957 z cyklu Erotyki
olej, płótno,
72 x 56 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI / "NOC WESELNA" / z cyklu EROTYKI /olej - 72x56 -1957
olej, płótno,
81 x 66 cm;
sygn. i dat. p.d.: KAJETAN 58;
na odwrocie opis: KAJETAN SOSNOWSKI / KOMPOZYCJA W BIAŁYM / "B6" / olej, 81 x 66 - IV - 1958
Równowartościowe systemy nr 29, z cyklu Interwencje, 1976-87
technika własna: płótno zszywane,
94 x 94 cm;
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: Nr 29 Kajetan Sosnowski, Równowartościowe systemy, 1976 - 87
olej/płótno, 99 x 79,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kajetan 64`
opisany na odwrociu
olej, płótno,
66.5 x 55
sygn. l.d.: Kajetan 59; l.g. odwrotnie: Kajetan 959