1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Wiosenne pąki, 1898

olej, tektura, 12,8 x 21,3 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000530

*droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Toaleta, 1909

akwarela, kremowy papier, 31,5 x 22 cm
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909

*droit de suite

Kwiaty, 1902

olej, deska, 23,5 x 33,3 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4 [ostatnia cyfra dopisana ręcznie]

*droit de suite

Altana o zachodzie słońca, 1904

olej, tektura, 20,7 x 13 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 00074

*droit de suite

Martwa natura z amorem i peoniami

olej/płótno, 50 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'WWeiss'

Akt - Czytająca modelka, ok. 1920

piórko, tusz lawowany, papier; 39,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie opis autorski: W. Weiss / Akt / N 17a (czerwoną kredką); oraz nalepka Antykwariatu krakowskiego Fr. Studzińskiego;

W pałacowym parku

olej, płótno; 65 x 61 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 1219 oraz faksymile podpisu artysty WW dwukrotnie wybita liczba 4.

Akt żeński siedzący na krześle, po 1912 r.

olej/płótno, 98,5 x 60 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
na odwrociu stempel z numerem ze spuścizny artysty: '0634' oraz pieczęć z faksymilowym podpisem artysty: 'WW'

PEJZAŻ Z SAMOTNYM DRZEWEM - MOTYW Z KALWARII

olej, płótno naklejone na tekturę
48,5 x 67,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)

TAHITANKA, 1916

olej, płótno
96 x 81,5 cm
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie stempel z numerem katalogu kolekcji rodzinnej i faksymile monogramu artysty: 0612 | WW 3

Akt

Olej, płótno, 66 x 50 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW.

Kwiaty w dzbanku

sygn. p.d.
ołówek, akwarela, papier
27.5x19.5 cm (w świetle passe-partout)

Śpiąca Renia(?), 1912

akwarela, papier: 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie napis ołówkiem: 1912 oraz stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY

Widok na Bramę Floriańską

olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: W Weiss

Aneri malująca na plaży, Jastrzębia Góra 1937

olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss

Modelka, lata 1926-1927

olej, płótno, 73 × 59,2 cm
sygn. w p. d.: WWeiss
na odwrocie nalepka depozytowa z nr 1124 z opisem obrazu

Tulipany

olej, płótno, 50,5 × 65,5 cm
sygn. l. d.: WWeiss
na odwrocie oznaczenia inwentaryzacji spuścizny po artyście: 1145/WW

Pejzaż z Riwiery Francuskiej, około 1925 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 38 × 43 cm
sygn. l. d.: WW, na odwrocie pieczęć z faksymile podpisu artysty

Wenecja - Przystań na Canal Grande I

akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.2 / Venezia Przystań na Canal Grande I (ołówkiem) oraz dwukrotnie powtórzony nr: 847 (flamastrem i ołówkiem); i data: 1913 (ołówkiem).

PEJZAŻ Z KALWARII

Olej, płótno naklejone na tekturę; 32,7 x 45,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss

liczba obiektów: 1794