KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
technika własna, olej, płótno; 72 x 84,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 12.62 / Kantor;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: T. Kantor / Cracovie / XII 1962 / "peinture";
na odwrocie:
- fragment nalepki z opisem: T. Kantor: Abstrakcja. / 12/62 " / K 266/II/63;
- pieczęć (nieczytelna)
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, tektura, 36,3 × 34,8 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: T. Kantor
na odwrocie pejzaż z drzewami
Reprodukowany i wystawiany: Tadeusz Kantor, Pejzaż w twórczości malarskiej i rysunkowej Tadeusza Kantora, Archiwum Cricoteki, ul. Kanoniczna 5, Kraków, 7 VII - 30 IX 2005 r. Tadeusz Kantor mniej znany, Pałac Krzysztofory, Kraków, 13 VI - 31 XII 2003
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
akwarela, papier, 15,5 × 12,5 cm
sygn. p. d.: TKantor oraz dat. l. d.: 1939
Collage, tusz, papier; wym.: wym.: 15 x 23 cm; sygn. p.g.: Kantor / 1961. Pod kompozycją tytuł. Praca pochodzi z kolekcji skandynawskiego krytyka sztuki.
Pasterz - Projekt kostiumu do przedstawienia Dama Pikowa z 1952 r.
ołówek, gwasz, papier; 32,5 x 22 cm;
u dołu, pośrodku napis autorski (?): pasterz / Balet;
na odwrocie napisy wtórne ołówkiem i kredką m.in.: T.KANTOR.
Grafini - Projekt kostiumu do przedstawienia Damy Pikowej z 1952 r.
ołówek, tusz (?), gwasz, papier; 33,7 x 26,7 cm;
u dołu napis autorski: Grafini / I scena;
na odwrocie napis wtórny: T KANTOR (ołówkiem).
olej, płótno, 65,5 x 80 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: TKantor / I 57 Cracovie
asamblaż, płótno, 120 x 110 cm
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Montreal, Kanada
lata 70. XX w. - zakup w warszawskiej Desie
Parapluie - Emballage z cyklu Multipart, 1970 r.
asamblaż, olej/płótno, 111 x 122 cm
na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu z Galerii Foksal w Warszawie
- Tadeusz Kantor, Multipart, Galeria Foksal, Warszawa, luty 1970
tusz/akwarela/flamaster/papier, 21.00 x 29.50, oprawiony, sygnowany p.d: 'T. Kantor'
- Galeria "GEST" Sławomir Boss, Łódź, 1997
*opłata droit de suite
Zestaw 5 plansz w kartonowej tece: zestaw nr 93/300, druk artystyczny, 39,8 x 29,4 cm,
sygn. oł. p.d.: T. Kantor, l.d. 1976, 93/300
gwasz/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.d.: 'KREON'
flamaster, kredka, tusz/papier, 24 x 19,3 cm
sygnowany p.d.: 'T. Kantor'
- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków
Cykl rysunków - projekty kostiumów i scenografii do spektaklu Niech sczezną artyści
Flamaster, kredka, gwasz, pastel, papier, 56,5 x 43 cm,
sygn. p.d.: T. Kantor dat. 22.05.84, p.g. autorski napis: Synku w niebie wiatr wielki, nie chodź do Norymberki.
olej, collage/płótno, 62 x 71,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: '6.1963 Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. Kantor | 1963 | 6. | PEINTURE (63) PARIS'
na odwrociu i blejtramie numery inwentarzowe, papierowa nalepka z opisem pracy, nalepka z Galerie De France oraz nalepka z Christie's
- Galerie de France
- kolekcja prywatna, Francja
olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. l.d.: Kantor
op. na odwrocie: T. Kantor III 1961 Cracovie
PROWENIENCJA:
kolekcja Marc’a M. Spiegla, USA
Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun" dla aktora Kazimierza Witkiewicza
Akwarela, ołówek, karton; 38,5 x 25,2 cm
Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun" dla aktora Janusza Sykutery
Akwarela, ołówek, długopis, karton; 35 x 25,2 cm
Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun" dla aktora Janusza Zawirskiego
Akwarela, ołówek, karton; 34,6 x 25,2 cm
Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun"
Akwarela, ołówek, karton; 36,2 x 25 cm