MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Scena z postaciami mężczyzn przy stole
tusz lawowany, papier, 56 x 40 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczęć okrągła ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ
oraz nr 331
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic do kompozycji figuralnej
piórko, tusz, papier, 19 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
l.d.: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ;
na odwrocie: szkice kobiecej twarzy i ptaków
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice twarzy m.in. autoportretu?
ołówek, papier,
22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Stary wiarus - Portret Jana Kicińskiego
olej, sklejka, 65,5 x 56 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski / 1921
U dołu płycina - olej, sklejka, 16,5 x 56 cm - scalona wspólną ramą z obrazem, w płycinie dedykacją autorską ?
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 26,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: Jacek Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 19 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 42,5 x 78,5 cm;
sygn. l.d.: JMalcz / 99
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier, 30,2 x 48 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
POŻEGNANIE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCY W WIELGIEM?)
pod górną krawędzią studia grupa kosynierów, piechurów rosyjskich i kozaków z czasów powstania styczniowego, [przed 1892?]
Akwarela, pędzel, tusz, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 34,3 x 46,8 cm
Sygnowany ołówkiem w prawym dolnym narożniku: J. Malczews[ki] (dwie ostatnie litery zatarte)
Na odwrocie w centrum czarną kredką: J. [? ] III | K. 39485 | 155 [?; numer kwitu antykwariatu lub "Desy"] | zł. 1200- | 2| V. 52.; pod górną krawędzią po środku w ramce czerwoną kredką: zł. [? ] 700; w lewym górnym narożniku w ramce kredką błękitną: Malczew... [? ].
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
PORTRET PANI W CZARNEJ SUKNI, 1905
olej, tektura,
40.2 x 32.3 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi u dołu: Jacek Malczewski | 1905
Na odwrocie kartka maszynopisu z orzeczeniem prof. Feliksa Kopery, wydanym w Krakowie 11 lutego 1944, potwierdzającym autorstwo Malczewskiego. W orzeczeniu wymiary obrazu podane są w św. ramy.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice postaci mitologicznych (Hermes i Herkules)
tusz/papier, 16,5 x 19,5 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: `J. Malczewski` oraz pieczątka `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`, `818`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek/papier, 16,5 x 23 cm (w świetle passe - partout)
okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz numer `844`
na odwrocie szkice postaci
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek/papier, 19,5 x 8,5 cm
na odwrocie pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz napis: Jacek Malczewski | 1854 - 1929 | "Kobieta i starzec rysunek ołówkiem"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
gwasz, akwarela, na rysunku tuszem, papier, 25 x 15,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 89 x 73,3 cm;
W oryginalnej, kolumnowej ramie.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier,
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, papier, 18 x 22 cm;
na odwrocie szkice akwarelą