PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia, papier;
20 x 28 cm (w świetle oprawy);
napisy: z lewej u góry - nieczytelny; u dołu z lewej - "Paseo de Cuadrillas" - Cannes - 1957; u dołu z prawej - Picasso (autorskie?)
cena wywoławcza: Wykup abonament
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia; 28,5 x 38 cm w św. p-p.;
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia barwna, papier; 49 x 65 cm w świetle ramy;
sygn. na płycie p. d.: Picasso;
datowany l. g.: 8. II. 55. IV
nr odbitki l. d.: 1420 / 2400
PICASSO Pablo (1881-1973)
Litografia barwna na tincie kremowej, papier; 50,5 x 39 cm, 65 x 50 cm (arkusz)
Sygnowany z płyty l.g.: le 29.4.63. | Picasso
Na odwrocie drukiem: Pablo Picasso / Maternité / 29-4-63 Succession Picasso Paris 2002 / Edition Combat pour la Paix / Imprimé en France
PICASSO Pablo (1881-1973)
Litografia barwna, papier; 44 x 44,5 cm, 65 x 50,5 cm (arkusz)
Sygnowany z płyty p.d.: Picasso | 25.7 61.
Na odwrocie drukiem: Pablo Picasso / Ronde de la Jeunesse / 25-7-61 Succession Picasso Paris 2003 / Edition Combat pour la Paix / Imprimé en France
PICASSO Pablo (1881-1973)
Głowa więźnia oświęcimskiego, 1955 r.
litografia/papier, 31,5 x 23,5 cm
sygnowana na płycie p.g.: `Picasso`, sygnowany l.d. wielobarwną kredką: `Picasso`
tusz na papierze przedrukowany, przeniesione na płytę
- Wystawa francuskich rysunków, grafiki i miniatury w XIX i pocz. w. XX, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1956, poz. 68, s. 41 (jako rysunek)
- Pablo Picasso, grafika i ceramika ze zbiorów MNW, Warszawa, 1965 (inna odbitka)
- Picasso, Gdańsk 1966, poz. 61 (inna odbitka)
- Picasso, Muzeum Narodowe w Warszawie 1973
- "Trybuna Ludu" 28 I 1955, repr;
- M. Bibrowski, Towarzysz Picasso w Polsce, "Polityka" 1966, nr 4, s. 6 (jako akwaforta)
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia barwna/papier, 11 x 17,5 cm (arkusz)
sygnowana i datowana na kamieniu: `le 14.3.63. Picasso`, edycja 120/150
Do pracy dołączony jest certyfikat poświadczający limitowaną edycję litografii wykonanej na podstawie oryginalnego rysunku Picassa z 1963 roku z pierwszej karty dzieła opublikowanego przez Editions Cercle "Les Dames de Mougins" z 1964 roku.
PICASSO Pablo (1881-1973)
kredka/papier, 19,5 x 14 cm (wymiar książki)
na karcie tytułowej dedykacja: `Pour Caziel | son ami Picasso` (czas powstania lata 50 XX w.)
W książce umieszczone są 32 fototypy prac Picassa.
Sophie Blanchet, Paryż
Henry Langton, Manchester
Barbara Grosman (kolekcja prywatna)
PICASSO Pablo (1881-1973)
La Cavaliere: 10.3.59- IX, 1961 r.
Grafika wydana w Paryżu, oprawiona w muzealne passe- partout, wyd. antykwaryczne w ilości 2000 egz., 50 x 40 cm, grafika 36 x 26 cm, autoryzowana przez Picassa za życia.
Dar osoby prywatnej.
PICASSO Pablo (1881-1973)
akwaforta, 22, 5 x 17 cm
na arkuszu 31,8 x 22,9 cm,
sygnowana na płycie (pismem zwierciadlanym) "Pour Roby/Picasso".
PICASSO Pablo (1881-1973)
Bonne fęte, Monsieur Picasso, 1961
Litografia barwna; wym. komp.: 650 x 500, plansza: 985 x 635 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Picasso; oryginalna litografia Picassa (Flower For UCLA) została wkomponowana w tekst informujący o wystawie prac artysty zorganizowanej przez UCLA Art Council oraz UCLA Art galleries University of California w rocznicę jego urodzin; całość została wykonana w paryskie litografierni Mourlota (nota edytorska śr.d.). Wykonano 2500 odbitek (w tym 100 sygn. przez artystę - dla sponsorów wystawy i instytucji, które wypożyczyły prace; kolejnych 500 - z sygn. płyty - rozprzedano na cele charytatywne; pozostałe, bez sygnowania, przeznaczono na cele informacyjne). Stan idealny. Lit.: Rodrigo, t. I, s. 258, poz. 115, Mourlot, "Picasso lithograph", t. IV, nr 351, Bloch, "Picasso", poz. 1297.
PICASSO Pablo (1881-1973)
Druk artystyczny, wyd. Braun & Cie, Paris 1952; (8°), s. 12, 16 tabl. Tom luksusowych, warsztatowych reprodukcji rysunków Picassa; 13 tom z serii "Plastique" redagowanej przez G. Bessona; odbity na velinie lana. Stan bardzo dobry.
PICASSO Pablo (1881-1973)
Litografia barwna; wym.: 500 x 400 mm; syg, pł. p.d.: Picasso; pod kompozycją nota edytorska; grafika (znana także pod tytułem: L`Annee nouvelle) została odbita w 2000 egz. (ten ma nr 1950). Praca po konserwacji, zachowane pełne marginesy. Lit.: Mourlot, "Picasso lithograph", t. II, nr 151.
PICASSO Pablo (1881-1973)
kredka/papier, 36 x 26 cm (arkusz, w świetle passe-partout),
rysunek na druku strony tytułowej książki z napisem: `LA | GUERRE | ET LA PAIX`
sygnowany l.d.: `Picasso` oraz datowany p.d.: `27. II. 61`
dedykacja z lewej: ` Pour Dominique Sassi | son ami | Picasso`
Opinie:
- certyfikat wydany przez syna artysty, Louisa Picasso (na zdjęciu pracy)
- certyfikat wydany przez córkę artysty, Maya Widmaier-Picasso (na zdjęciu pracy, 18 lutego 2007)
Estymacja: 350 000 - 450 000 zł
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia offsetowa / papier, wyd. antykwaryczne, 36 x 26 cm
PICASSO Pablo (1881-1973)
Technika: Papier, ołówek
Wymiary: 36,4x26 cm
Data powstania: 1961 r.
PICASSO Pablo (1881-1973)
Ceramika, terakota glazurowana, śr.: 12,5 cm
na odwrociu: `Edition Madura Picasso`
ceramika wykonana w 1955 roku
Estymacja: 8 000 - 15 000
Obiekt został podarowany przez firmę Amway Polska na aukcję charytatywną na rzecz Fundacji "AKOGO?"
Należność za wylicytowany obiekt nr 77 prosimy wpłacić na konto:
FUNDACJA Ewy Błaszczyk „AKOGO?”
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
Ul. Podleśna 4, 01-673 Warszawa
Konto w BZ WBK:
02 1090 1056 0000 0000 0612 1000
PICASSO Pablo (1881-1973)
Akwaforta, akwatinta, papier; 47,3 x 55,5 cm (odcisk płyty)
Sygnowane ołówkiem pod ryciną l.: 192/250, p.: Picasso
Cena na aukcjach światowych 6000 - 8000
PICASSO Pablo (1881-1973)
CENTAUR PORYWAJĄCY KOBIETĘ, 1969
litografia wg rysunku z 1920 r.,
21 x 27 cm w świetle passe-partout,
sygnowana na kamieniu "Picasso" oraz przez artystę ołówkiem, u dołu po prawej "Picasso".
Edycja specjalna z okazji 80-lecia wieży Eiffla, wyd. Montmartre, Lithographie et Gravure, Paryż.
Na odwrocie naklejki: Certificate of Authentication firmy Fine Prints Art ze Staten Island, NY (USA) i Galerii Reiss & Cohen z Nowego Jorku.
Pieczątki z wystaw: Giżyckiego Centrum Kultury; Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie; Galerii Sztuki Plus w Chorzowie.
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia barwna, papier;
26 x 36 cm (w świetle oprawy),
datowany p. g.: 10.3.59. / XII