OSTROWSKI Kazimierz (1917 Berlin - 1999 Gdynia)
gwasz (w świetle passe-parotout), papier
69,3 x 48,8 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, papier, 43,5 x 57,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. g.: K. OSTROWSKI
Bibl.: Morze w obrazach artystów polskich XX wieku [katalog wystawy], Muzeum Narodowe w Gdańsku czerwiec-wrzesień 2002, Gdańsk 2002, nr kat. 93, ss. 32, 141.
olej, płótno, 120 x 179 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI,
na odwrocie nalepka wystawowa
PARA PŁASKORZEŹB - ANTONIUSZ I KLEOPATRA, przypuszczalnie lata 30. XX w.
Drewno; 26 x 19,3 cm
Obie płaskorzeźby sygnowane p.d.: Ostrovski (...)
Na odwrocie nalepki z wystaw:
1. Muzeum Narodowe w Gdańsku, z dopiskiem: wystawa:
Kolekcja pakoska - wokół | krakowskiej "Sztuki" |
IX. 2001 - I. 2002-10-12;
2. Muzeum Okręgowe w Toruniu, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska. Wokół krakowskiej |
"Sztuki"": 11. 08 - 29. 10. 2000 r.;
3. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska" | 12. 03. 01 - 03. 09. 2001
tempera, płyta pilśniowa, 50 x 60 cm; sygn. p. d.: K.OSTROWSKI,
na odwrocie nalepka wystawowa CBWA o/ Gdańsk, Sopot.
olej, płótno
122 x 180 cm
Technika mieszana, karton, 57 x 72 cm (w świetle passe-partout); sygn. l. d. - K. Ostrowski