MUSIAŁOWICZ Henryk (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)
POSTAĆ z cyklu REMINISCENCJE, 1981
Technika własna, pilśnia, 29 x 19 cm,oprawa autorska 56,5 x 48 cm
Sygnowany na odwrocie: 22 Rem II Z CYKLU "REMINISCENCJE" 1981 MUSIAŁOWICZ
cena wywoławcza: Wykup abonament
POSTAĆ z cyklu REMINISCENCJE, 1984
Technika własna, pilśnia, 63 x 52 cm,oprawa autorska 77 x 66 cm
Sygnowany p. śr.: Musiałowicz; na odwrocie: Z CYKLU "REMINISCENCJE" 1984 MUSIAŁOWICZ
olej, płyta; 76 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / "EPITAFIUM" / 1981 / 76 X 64 / MUSIAŁOWICZ.
technika własna/drewno polichromowane, 169 x 25 cm
sygnowany ś.g.: ‘MUSIAŁOWICZ’, w obrębie kompozycji: 'H1'
technika własna/drewno polichromowane, 156 x 46 cm
Z CYKLU: PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1971
technika mieszana, collage, płyta pilśniowa
114 x 76,5 cm
sygn. pośrodku dolnego marginesu gazety: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU: "PORTRET Z WYOBRAŹNI" | 1971 | 106 x 77 | MUSIAŁOWICZ
Obraz wystawiany i opisany:
- Henryk Musiałowicz, BWA w Kielcach, Galeria "Piwnice", czerwiec 2012, katalog, strona nlb., il. barwna;
- Galeria BWA im. Jana Tarasina, Kalisz, 2012, kat.;
- Henryk Musiałowicz. Obrazy i rzeźby, Galeria DAP ZPAP Warszawa, X 2012;
- Wystawa rzeźby i malarstwa Henryka Musiałowicza, Galeria Gardzienice Lublin, VI-VII 2013;
- Henryk Musiałowicz - malarstwo, Wystawa z okazji obchodów 15-lecia Galerii, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów, IX 2015.
technika własna, 79 x 58 cm,
sygn. d.śr.: Musiałowicz, oprawa autorska.
technika własna, płyta, 76 x 102 cm,
sygn.l.d.: Musiałowicz oraz sygnowany i opisany na odwrociu
Z cyklu: Matka-Ziemia, 1991/1992 r.
relief, technika własna/płyta pilśniowa, 91 x 72 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU: | "MATKA-ZIEMIA" | 1991/1992 | 104 x 86 | MUSIAŁOWICZ"
technika własna, płyta; 58 x 48 cm;
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / "REMINISCENCJE" / 1974 / MUSIAŁOWICZ
ołówek/papier, 32 x 26 cm
sygnowany i dedykowany l.d.: 'A. Karnemu - Henryk Musiałowicz'
Z cyklu Oczekiwanie, około 1980 r.
technika mieszana/płyta, 74 x 60,5 cm
sygnowany l.g., p.g. i ś.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU: | "OCZEKIWANIE" | 74,5 x 60,5 | MUSIAŁO- | WICZ'
technika mieszana, płyta pilśniowa
74 x 90 cm
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | "RODZINA" | 1982 | 74 x 89 | MUSIAŁOWICZ
poniżej dedykacja autora z datą "1985".
Na odwrocie w l.d. rogu podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę.
olej, płótno, 90 x 110 cm
sygn. : Z CYKLU "PORTRET ŚLUBNY" / 1991 / 90 x 110 / MUSIAŁOWICZ
Wystawiany: Steps Gallery, Nowy Jork 2004
* opłata z tytułu "droit de suite"
technika mieszana/papier, 53 x 38,4 cm
sygnowany p.g.: 'MUSIAŁOWICZ'
technika własna, drewno, płyta
124 x 92 x 11 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
olej, technika własna, płyta pilśniowa, 94,5 x 78 cm
sygn. u dołu na ramie: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie: Z CYKLU: | "REMINISCENCJE" | G.2. | 1984 | 81 x 65 | MUSIAŁOWICZ
poniżej dedykacja: KOCHANI PRZYJACIELE | JOLANTO I STANISŁAWIE | ABY SŁOŃCE I MORZE | DAŁO JESZCZE WIĘCEJ | NIESŁABNĄCEJ POGODY DUCHA | A OBRAZY PRZYPOMINAŁY | SPOTKANIA POD HASŁEM SZTUKA | HENRYK | MUSIAŁOWICZ | 13 - 4 - 1996
olej, technika własna, płyta pilśniowa
74,5 x 89,5 cm
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwr. na płycie: Z CYKLU | "RODZINA" | 1980 | 74 x 89 | MUSIAŁOWICZ | 4 [w kółku]
obok ślad stempla wywozowego
Kompozycja z cyklu Sacrum, około 2001 r.
akryl, technika własna/płyta, 148 x 89 cm
sygnowany l.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
97 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płycie: Z CYKLU: | "ROZMYŚLANIA" | 98 x 80 | 1991 | MUSIAŁOWICZ