WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Na odwrocie : szkice głowy dziecka
Ołówek, kremowy papier, 21,5 x 20,5cm;
Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
Sygn.l.d.: WW (monogram wiązany , czarną farbą)
Akwarela, brystol; 25 x 32 cm
Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
Akwarela, papier; 30 x 22 cm;
Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno, 72 x 57 cm;
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW
W kawiarni przy plaży, ok. 1925
węgiel, pastel, papier;
21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 003293;
Praca ujęta w: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri - Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2011-2013, poz. 300, s. 49
olej, deska, 23,5 x 34 cm
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 000419 (z dopisaną 4).
Estymacja: 17000 - 19000 zł
akwarela, papier, 38 × 27,5 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 001480 oraz napis (ołówkiem) Riwiera 1925
Estymacja: 5000 - 6000 zł
Odpoczynek w ogrodzie, 1925 r.
akwarela, tusz, papier, 27,5 × 37,5 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 001450 oraz napis (ołówkiem) Nice "..." (nieczytelny) 1925
Estymacja: 6000 - 7000 zł
olej, płótno, 39 × 33 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
Estymacja: 8000 - 11000 zł
Litografia barwna; wym.: 810 x 570 mm; sygn., pł. p.d.: WW. napis: Sztuka 16 V 30 VI Tow. Sztuk Pięknych Pl. Szczepański 1926; znane warianty kolorystyczne. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 62, poz. 18.
Sucha igła; wym.: 148 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: WW (monogram wiązany). Artysta przedstawił temat samobójczyni z Florencji w sposób symboliczny i liryczny zarazem. Stosując przewagę łagodnych linii horyzontalnych pokazał łagodny pejzaż florencki, w którym nad rzeką, niczym zjawa, unosi się postać młodej kobiety. Stan bdb. Praca wystawiana: XXVI Ausstellung der Vereinigung Bilderner Kunstler Osterreichische Secession, Wien, Marz-Mai 1906, kat. poz. 147 ‘Selbstmord"; Grafika polska około roku 1900, MNK 1968 Kraków, kat. poz. 147; 1976, Kraków, Ekspresjonizm w grafice polskiej, kat. poz. 353; Wojciech Weiss Muzeum Nar. Poznań, 1977, kat. poz. 338, s. 120. Obrazy śmierci w sztuce polskiej XIX i XX wieku, MNK, 2000, kat. poz. II/2-57, s. 167. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, poz. 12. Grafika Wojciecha Weissa, Katalog wystawy w MNK, 1975, s. 10, kat.poz.22,s. 30; W. Juszczak Młody Weiss, 1979, il. s. 21; Szkicownik Wojciecha Weissa, Przedmowa Wiesław Juszczak, Kraków, 1976, il. nr 69; Artysta na wakacjach, Gierymski, Stanisławski, Weiss i inni, 2005, Muzeum Pałac w Wilanowie, katalog, il. s. 83; Wojciech Weiss, Warszawa 2006, il. s. 41; Pejzaże Wojciecha Weissa, Muzeum Narodowe Kielce, 1985, kat. poz. 396; Odchodzącemu światu, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1996 s. 109, nr 68, il. (E. Micke-Broniarek), I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997, s. 101, nr 615, il.116, Kossowski Łukasz, O inspiracji sztuką i naturą w dojrzałej twórczości Wojciecha Weissa, 1901-1939, Rocznik Historii Sztuki, 1996, t. XXII, s. 197; Obrazy śmierci w sztuce polskiej XIX i XX wieku Muzeum Narodowe w Szczecinie,2002, katalog s. 34; Malarstwo polskie. Symbolizm i Młoda Polska. Irena Kossowska i Łukasz Kossowski, Warszawa, 2010, s. 284, 286; Ten krakowski Japończyk..., A. Król, R. Weiss, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej 2008. Bardzo rzadkie.
Wenecja - Bragocja (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm; sygn. piórkiem. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 56.
Drzeworyt; wym.: 95 x 148 mm; sygn. piórkiem p.d.: WWeiss; sygn. pł. l.d. monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 29.
Katedra św. Marka w Wenecji¸ przed 1918
Tusz, ołówek, papier; wym.: 21 x 31,8 cm; sygn. oł. l.d. monogram wiązany WW. Na odwrocie pieczęć tuszowa: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty oraz numerator 005108.
olej, płótno; 66 x 50 cm;
Na odwrocie napis: Obraz Wojciecha Weissa / ofiarowany Ob. Antoninie / Krupowej w dowód / wdzięczności za 30- / letnia pomoc w naszym gospodarstwie / Stanisław Weiss / Kalwaria 12 VIII 52
Widok z pracowni artysty w Akademii na Barbakan
olej, płótno; 66,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Portret Haneczki - córki artysty
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY oraz numer 001657- dopisek ołówkiem ok. 1940
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie faksymile podpisu artysty WWeiss oraz numer 004346
Portret Katarzyny Struszkiewicz
Olej, płótno, 63 x 50 cm,
sygn. l.d.: W. Weiss