FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, gwasz, papier, 31,5 x 62 cm
sygn. p. d.: jFałat Bystra
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, papier, 49 x 138,5 cm;
sygn. l. d.: jFałat / Nieśwież
akwarela, karton,
67 x 100 cm
sygnowany l.d.: J Fałat Bystra 1918
olej, płótno, 85 x 135 cm;
sygnowany u dołu z lewej: jFałat / Nieśwież / 1899
Na odwrocie fragment nalepki Salonu Dzieł Sztuki A. Wojciechowskiego.
Por.: S. Krzysztofowicz-Kozakowska, Sztuka Młodej Polski, Kraków 1999, il. 352; Malarstwo polskie od XVI do początku XX wieku. Katalog, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1975, s.107, poz. 276, il.
PEJZAŻ Z PARĄ BAŻANTÓW, po 1909 r.
akwarela, brystol naklejony na tekturę, 55,7 x 88 cm
sygnowany p.d.: "J. Fałat Żywiec 91."
(ostatnia cyfra odcięta).
akwarela, papier, 18,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: J Fałat
akwarela, ołówek na kartonie,
20,1 x 17,2 cm (w świetle p-p)
sygnowana l.d.: "Jan Fałat/ 82", do konserwacji
piórko, tusz na papierze, 11,6 x 19,7 cm (w świetle p-p)
sygnowany p.d.: "Fałat" (czerwoną farbą)
ze zbiorów prof. Stanisława Kutrzeby
akwarela, papier,
70 x 125 cm
sygnowana l.d.: Jul. Fałat | 1906
akwarela, gwasz, tektura,
86 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: Jul Fałat/Bystra 914, oraz nr autorski 988
akwarela, papier,
41 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Kukusi - Tatuś /Fałat /902
akwarela, papier,
42,5 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: JFałat/Toruń 1920
akwarela na papierze, 32 x 53,5 cm
sygnowany l.d.: "J Fałat/ Osiek 1917"
malarstwo polskie, t. III, 1960, 256, 266-267).
akwarela, gwasz na papierze, 71 x 115,5 cm
sygnowany l.d.: "J. Fałat 907"
akwarela, tektura
sygn. p.d.: J. Fałat 1918
wym.: 50 x 110 cm
akwarela, papier
sygn. l.d.: J. Fałat Bystra 1909
wym.: 42 x 71 cm