MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
tusz lawowany, sepia na podrysowaniu ołówkiem, papier, 36 x 23 cm;
l. d.: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ; pieczęć powtórzona na odwrocie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Antoniego Górskiego, 1918
olej, tektura,
72 x 102 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski; l. g. datowany: 1918
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret generała Bijaka, ok. 1890
olej, płótno,
44,5 x 30,5 cm;
sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Diana. Portret Marii Sozańskiej,
żony malarza Michała
olej, tektura, 55 x 65 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1916
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej, płótno;
90 x 72 cm
Sygnowany l.d. wzdłuż krawędzi: JMalczewski
Stan zachowania: obraz po konserwacji
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wystawione przez Adama Konopackiego.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela/papier,
29 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany d. śr.: `J Malczewski`
ODWROCIE: pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
WSPOMNIENIE DZIECIŃSTWA - ROK 1863 NA WSI`
olej/deska,
29 x 42 cm
ODWROCIE: autorski opis obrazu i dedykacja: `Panu dr. Szczudrowi (?)` oraz papierowa naklejka: `ROMAN DROBNER. KRAKÓW`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/tektura,
91,5 x 73 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1911.`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek/papier,
25 x 33,5 cm
sygnowany i datowany d. śr.: `JM 89 | Justyna`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Rafał i Julia - Portret dzieci artysty
olej, tektura,
32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski
Na odwrocie stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ z numerem 98.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej, tektura,
31,5 x 39,5 cm,
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (ręką Marii Malczewskiej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno,
86 x 70,5 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Modelka (Kobieta na tle morza), ok. 1920
olej, tektura,
78 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
Na odwrocie napis: "M. N. K./ N. D. 2695" oraz nalepki: z TPSP w Krakowie z "Wystawy Jacka Malczewskiego" z 1939 roku, z numerem 193. 1703, tytułem "Modelka" oraz techniką, z TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem, techniką, wymiarami, nalepka z tytułem Modelka i "nr Inwentarza 766", nalepka z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu N.D. 2699, fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka z Zakładu Galanteryjno - Introligatorskiego Roberta Jahody z Krakowa, ul. Gołębiej 4;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 22,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
napis na dole: "J Malczewski" oraz okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
Na odwrocie nalepka z nieokreślonej galerii krakowskiej z 1934 r., z nazwiskiem artysty i tytułem obrazu.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz lawowany, papier,
20 x 28,2 cm;
napis na dole: J. Malczewski
Na odwrocie okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
Wczesna praca Jacka Malczewskiego z ok. 1870 roku wykazuje echa twórczości prerafaelitów.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic do obrazu Powrót w rodzinne strony, 1926
Tusz, papier;
wym.: 35,6 x 27,8 cm;
sygn. i dat. tuszem w obrębie kompozycji: J. Malczewski 20 luty 1926; szkic do obrazu znajdującego się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Zatruta studnia - Chimera, 1904
olej, sklejka,
32 x 24 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski/ 1904;
Szkic do obrazu "Zatruta studnia - Chimera", z 1905 roku z Muzeum Okręgowego w Radomiu.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka,
67 x 57 cm
sygn. p. d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płyta,
46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń Czerwiec 1915.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno,
124 x 75 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1910`