FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, papier,
42.5 x 76 cm
sygnowany p.d.: JFałat | Kocież (sic!)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier naklejony na płótno, 106 x 135 cm;
sygn. l.d.: J. Fałat/ Hubertusstock 1898; na odwrocie: nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi oraz pieczęć Muzeum Sztuki 227; nalepka Ramy Stylowe Stefan Dytry Żurawia nr 23
akwarela, papier, 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Julian Fałat/ 1915
akwarela, gwasz, papier, 69 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: J Fałat/ Bystra 1919
na odwrocie: tytuł autorski i napisy
Akwarela, pędzel, tusz, biele gwaszem, papier żeberkowy naklejony całą powierzchnią na dwie warstwy kartonu; 14,9 x 33,3 cm
Sygnowany w lewym dolnym narożniku pędzelkiem i czarnym tuszem:
JFałat (inicjały związane); na odwrocie ślady po odklejonej opinii (?) i fragmenty uwierzytelniających ją dwóch tuszowych odcisków pieczątki mgra Leszka Ludwikowskiego.
Akwarela, częściowo na szkicu ołówkowym (architektura),
niektóre biele (światła) gwaszem, papier naklejony na płótno naciągnięte na blejtram;
110,6 x 49,3 cm
akwarela, papier, 58 x 41 cm;
sygn. p.d.: jFałat 1914 / Bystra
Na odwrocie pieczęć Muzeum Wielkopolskiego w Poznaniu z adnotacją:
akwarela, gwasz, tektura, 35 x 59,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: jfałat / Bystra
akwarela, papier
sygn. śr.d.: Jul. Fałat 1884 oraz p.d. dedykacja Kochanemu?
wym.: 42 x 70,5 cm
akwarela, papier, 67,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jul Fałat / 84 / Toledo
akwarela, gwasz na tekturze, 32,2 x 65,5 cm, sygnowana u dołu po prawej "JFałat Polesie". Na odwrocie orzeczenie prof. Jerzego Sienkiewicza z 1965 r.
Wczesny obraz artysty, o charakterystycznych elementach dekoracyjnych: błękitne śniegi; jednokonną furką; czapy śniegowe na niezwiezionych stogach siana.
sygnowany, datowany śr. d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
wymiary: 44x77
akwarela, papier, 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: J Fałat/ Bystra
akwarela, papier, 64,5 x 97 cm; sygn.l.d.: JFałat / Polesie
akwarela, papier, 30 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat / Bystra 1916