VISSCHER Claes Janszoon (1587-1652)
Samson burzy dom Filistynów, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: N. Vischer excud., S. Vouet inventor; opis w jęz. holend., franc., niem. i ang. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Eliasz, w obecności Achaba, składa ofiarę całopalną, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. pod opisem kompozycji l.d.: I. Breenbergh invent.; ś.d.: Vischer excudit; p.d.: Pieter Nolpe schulp.; opis w jęz. łac. i holend. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Eliasz, na oczach Elizeusza, wzięty do nieba w wozie ognistym, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer excudit; pod kompozycją l.d.: Pieter Potter pinnit; p.d.: P. Nolpe fec.; opis w jęz. łac. i holend. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; na zgięciu (od dołu ryciny) naddarcie dł. 5 cm.
Miedzioryt wg flamandzkiego malarza Martena de Vosa (sygn. w lewym dolnym rogu), sztychowany przez Claesa Jansz. Visschera (sygn. monogramem wiązanym: CJ Visscher), 40,5 x 51,5 cm (plansza 42,5 x 55,5 cm).
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany p.d.: CJVischer Excu; l.d.: KAndere inven.; pod kompozycją opis w jęz. łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; z prawej i lewej strony grafika obcięta do brzegu kompozycji.
Anioł budzi proroka Eliasza, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany p.d.: CJVischer Excu; pod kompozycją opis w jęz. łac. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan dobry.
Samson zabijający lwa, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany p.d.: CJVischer Excu; śr.d.: I. Saverij inven; pod kompozycją opis w jęz. łac. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan dobry.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany: CJVischer Excudit; śr.d.: Marten de Vos Inven; pod kompozycją opis w jęz. łac. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan dobry.
Ocalenie św. Pawła z katastrofy morskiej u brzegów Krety, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Nicolaus Vischer excudit; l.d.: Theodorus Bernardi inventor; pod kompozycją opis w jęz. łac. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Anioł zastępuje drogę Moabicie Balaamowi, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany: CJVischer Excudit; śr.d.: M. de Vos Inven; pod kompozycją opis w jęz. łac., holend., fr., niem. i ang. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Anioł Pański gromi Asyryjczyków, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji: Nicolaus Vischer excudit; śr.d.: P.P. Rubens pinxit; pod kompozycją opis w jęz. łac., holend., fr., niem. i ang. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Elizeusz wzywa niedźwiedzie aby rozszarpały złych chłopców, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany: CJVischer Excudit; śr.d.: P.P. Rubens inven.; pod kompozycją opis w jęz. łac. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. śr.: Clement de Ionghe excudit.; pod kompozycją opis w jęz. holend., fr., niem. i ang. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Prorok Eliasz i kobieta zbierająca drewno, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogram wiązany: CJVischer Excudit; l.d.: Pieter Potter pinxit; p.d.: P. Nolpe fec.; pod kompozycją opis w jęz. łac. i holden. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Zatopienie wojsk faraona w Morzu Czerwonym, XVII w.
Miedzioryt wg Paulusa Fa; wym. planszy: 440 x 546 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Spotkanie Jakuba z Ezawem, XVII w.
Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 544 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Miedzioryt wg Joannesa Mullera; wym. planszy: 440 x 534 mm; sygn. p.d.: Nic: Vischer excu. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Chrystus uzdrawiający ślepca, XVII w.
Miedzioryt wg E. Conixloo; wym. planszy: 440 x 545 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: HCVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Oddalenie Hagar z małym Izmaelem, XVII w.,
Miedzioryt wg Martena de Vosa; wym. planszy: 437 x 545 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Spotkanie Racheli z Jakubem, XVII w.
Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 546 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudebadt. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.