AJDUKIEWICZ Zygmunt (1861-1917)
olej, płótno, 62 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zygmunt Ajdukiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 62 x 50 cm;
olej/deska,
27 x 21,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Zygmunt Ajdukiewicz 883`
olej, płótno,
62 x 50 cm;
Generał kawalerii na czele regimentu
olej na płótnie, 58,5 x 71 cm,
sygn. p. d.: "T. A."
olej/deska, 35,5 x 26 cm
sygnowany i datowany p. d.: `AZ 27.XI.902`
na odwrocie trudno czytelna pieczątka oraz naklejka: ``1917 | 1496`
olej, deska
55.5 x 77 cm
sygnowany l.d.: Zygmunt Ajdukiewicz | Monachium 1889
Chłopiec w czerwonym berecie, 1895 r.
olej/deska mahoniowa, 25 x 18 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Zyg. Ajdukiewicz | Vienna 29/8 | 1895`
olej/deska, 26,5 x 19,5 cm
sygnowany l. d.: `Zygmunt ajdukiewcz`
olej na tekturze, 32,2 x 39,8 cm,
sygnowany p.d. "Zygmunt Ajdukiewicz",
na odwrocie (tekturze) pieczątka "A. CHRAMOSTA / [...] / STADT DöSSELDORF / WIEN / [...]STRASSE 48", na papierowym zaplecku napisy: ołówkiem "Swawola" oraz atramentem "Tygodnik Ilustrowany / 1898 tom I. / Wędrowiec 1906 Tom I."
olej, tektura, 24,5 x 32 cm
sygn. monogramem wiązanym l.d.: AZ 21 / 6(18)98
na odwrocie pieczątka owalna: A. Chramosta / zur Stadt Düsseldorf / Wien / I. Kärntnerstrasse 48
olej, deska,
21.5 x 28.8 cm
sygnowany l.d.: Zygmunt Ajdukiewicz
olej na tekturze,
30,5 x 50 cm,
sygnowany u dołu "Sparbach / 7/10 898", na odwrocie (na tekturze) fragment pieczątki niemieckiej firmy introligatorskiej
Załączona ekspertyza prof. Jerzego Sienkiewicza z 1975 r. oraz Dowód sprzedaży ŤDesaą Dzieła Sztuki i Antyki w Warszawie.
olej, płótno,
64 x 87.5 cm
olej, tektura, wym.: 32 x 39,5 cm
"sygn. p.d.: Zygmunt Ajdukiewicz; Obraz monochromatyczny, gris en gris, przeznaczony do reprodukcji w heliograwiurze. Publikowany w Tygodniku Ilustrowanym 1898 t. I, oraz w Wędrowcu 1906 t. I."
olej, płótno, wym.: 45 x 35 cm
sygn. p.g.: Zygmunt Ajdukiewicz Monachium
Na odwrocie ekspertyza K. Buczkowskiego.
olej, tektura 30 × 37
sygnowany u dołu po prawej: "Zygmunt Ajdukiewicz 1884"